Το πάλεψαν οι κορασίδες

Την ήττα με 5-3 γνώρισαν οι κορασίδες του Άρη στο εξ΄ αναβολής ματς της 6ης αγωνιστικής από το προπαιδικό της ΑΕ Φαλήρου (2).

Συγκεκριμένα, οι «κίτρινες» δέχτηκαν το πρώτο γκολ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ισοφάρισαν σε 1-1, χάρη σε σουτ της Μαριάννας Κυριαζίδη.

Μάλιστα, οι κορασίδες του Άρη πέρασαν μπροστά στο 19΄(2-1), μετά από γκολ και πάλι της Κυριαζίδη, όμως, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (25΄), οι παίκτες της ΑΕ Φαλήρου έφεραν το ματς στα ίσια (2-2), για να προηγηθούν εκ νέου στο 39΄ (3-2) και στο 41΄ (4-2). Οι «κίτρινες» του Μακρίδη και πάλι με σκόρερ την Κυριαζίδη, που έκανε το «3 στα 3», μείωσαν στο 43΄ σε 4-3, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ωστόσο, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 50΄ (5-3) και συγκεκριμένα στην τελευταία φάση του αγώνα.

ΑΡΗΣ (Μακρίδης): Ψάλτη, Κυριαζίδη, Πολωνίδου, Βατού, Χαμπίμπ, Θωμαδάκη, Ευαγγελίδου, Σύραλη, Μουστάκη, Χατζηνείρου.

Πηγή: arisac.gr