Το παρελθόν του Άρη με τους Παπαπέτρου και Μανούχο που ορίστηκαν στο ντέρμπι… (photos)

O Aναστάσιος Παπαπέτρου θα είναι ο διαιτητής του αυριανού ντέρμπι του Άρη με τον ΠΑΟΚ στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την 17η αγωνιστική της Super Leauge.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Είναι η πρώτη φορά που ο 34χρονος διεθνής διαιτητής θα διευθύνει αναμέτρηση του Άρη ως πρώτος, καθώς έχει υπάρξει μόνο στο VAR, τρεις ακόμα φορές φέτος.

Συγκεκριμένα, ήταν στο Περιστέρι στο 2-2 του Άρη με τον Ατρόμητο, στο Άρης-Παναθηναϊκός (4-0) και στο Άρης-Ολυμπιακός (1-2).

Όλα τα φετινά ματς του Παπαπέτρου, σε Ελλάδα και εξωτερικό…

ΜΑΝΟΥΧΟΣ ΣΤΟ VAR…

O 30χρονος, Βαγγέλη Μανούχος, υπήρξε δύο φορές φέτος διαιτητής σε αγώνα του Άρη. Στην ισοπαλία με τον ΟΦΗ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, που… έπνιξε μαζί με τον Τζήλο που ήταν στο VAR, πεντακάθαρο πέναλτι στον Ιντέγε στις καθυστερήσεις και στο 1-1 της Νέας Σμύρνης με τον Πανιώνιο.

Στην σεζόν 2018/19 ο ρέφερι από την Αργολίδα ήταν στο ματς του Άρη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης-Άρης (0-3), ενώ ήταν και στο ματς με την Λαμία στο πρώτο ματς του 2019 με το γκολ του Χαβιέ Ματίγια στις καθυστερήσεις.