Το παρελθόν του Μανούχου με τον Άρη: To πέναλτι πoυ “έπνιξε” και οι τρεις νίκες… (videos)

Πέρα από τη φετινή πρεμιέρα του Άρη στη Super League κόντρα στον ΟΦΗ, ο Ευάγγελος Μανούχος έχει σφυρίξει τους «κιτρινόμαυρους» άλλες τρεις φορές.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Ο 30χρονος διαιτητής από τον σύνδεσμο Αργολίδας που δεν… είδε, με τη «βοήθεια» του Θανάση Τζήλου στο VAR, το καταφανέστατο πέναλτι στον Μπράουν Ιντέγε στις καθυστερήσεις της 1ης αγωνιστικής με τον ΟΦΗ (1-1), διηύθυνε στην περσινή σεζόν δύο παιχνίδια του Άρη.

Στις 14 Ιανουαρίου 2019 στο Άρης – Λαμία (1-0) με το νικητήριο γκολ-φάουλ του Ματίγια στις καθυστερήσεις και έναν μήνα μετά, στις 11 Φεβρουαρίου, στο Αστέρας Τρίπολης – Άρης (0-3).

Ακόμα, ήταν ο διαιτητής στο ματς Καραϊσκάκης – Άρης (0-2) στις 29 Απριλίου 2018 για την 29η αγωνιστική της Football League, τότε που η ομάδα του Δημήτρη Σπανού εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Super League. Και σε αυτόν τον αγώνα, όπως με τον ΟΦΗ φέτος, ο Μανούχος δεν είδε το πέναλτι στον Σόουζα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Το Σάββατο στη Νέα Σμύρνη θα σφυρίξει σε αγώνα του Άρη για πέμπτη φορά. Θυμηθείτε τις τέσσερις προηγούμενες:

24/08/2019: Άρης – ΟΦΗ 1-1

11/02/2019: Αστέρας Τρίπολης – Άρης 0-3

14/01/2019: Άρης – Λαμία 1-0

29/04/2018: Καραϊσκάκης – Άρης 0-2