Το προφίλ του Παναθηναϊκού: Οι αλλαγές του Μπόλονι και οι εκτός έδρας επιδόσεις του

Η Super League αναλύει τον Παναθηναϊκό του Λάζλο Μπόλονι και τις αλλαγές του από την μέρα που ανέλαβε. Παράλληλα, κάνει αναφορά και στις εκτός έδρας επιδόσεις του.

Αναλυτικά:

Ο Παναθηναϊκός
Με πέντε νίκες στα επτά τελευταία παιχνίδια του, ο Παναθηναϊκός δείχνει να σταθεροποιείται στην πέμπτη θέση, ενώ απέχει επτά βαθμούς από την τέταρτη.
Έχει 16 βαθμούς στα επτά τελευταία παιχνίδια, ενώ είχε εννέα στα πρώτα οκτώ.
Έχει μία ήττα στα επτά τελευταία, από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, εκεί που παίζει και τώρα. Είχε τέσσερις ήττες στα εννέα πρώτα.
Κέρδισε τα δύο τελευταία παιχνίδια του, ενώ είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει δεχτεί γκολ μέσα στο 2021. Δεν έχει δεχτεί στα τρία τελευταία, ενώ δεν είχε καταφέρει ως τώρα να κρατήσει το «μηδέν» ούτε σε δύο διαδοχικά παιχνίδια!
Ξεκίνησε το 2021 με ισοπαλία 0-0 στην έδρα του με τον Αστέρα Τρίπολης, μοναδική ισοπαλία στα 11 τελευταία, όπου έχει επτά νίκες και τρεις ήττες.
Και στις επτά νίκες του προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Δεν έχει χάσει κανένα από τα οκτώ παιχνίδια, που προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο.
Δεν έχει πετύχει, αλλά ούτε δεχτεί περισσότερα από δύο γκολ σε ένα αγώνα φέτος.
Για πρώτη φορά στην ιστορία του ξεκίνησε με πέντε αγώνες χωρίς νίκη.
Προκρίθηκε χωρίς αγώνα στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Από τις 19 Οκτωβρίου έχει στον πάγκο του τον Λάζλο Μπόλονι, που αντικατέστησε τον Ντάνι Πογιάτος.

Ο Παναθηναϊκός εκτός έδρας

Ο Παναθηναϊκός παίζει στη Θεσσαλονίκη, εκεί που έκανε την τελευταία του ήττα από τον ΠΑΟΚ. Νίκησε στο τελευταίο παιχνίδι τον Απόλλωνα 1-0, κρατώντας μόλις για δεύτερη φορά το «μηδέν» εκτός, με την άλλη να είναι στη Λαμία.

Έφτασε τις τρεις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, ενώ δεν είχε νίκη στα τρία πρώτα.