Το 2-2 του Άρη στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό (2000) θυμήθηκε η Nova (videos)

Το 2-2 του Άρη στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό στην 3η αγωνιστική της σεζόν 2000-01 θυμήθηκε η Nova.

Αναφέρει σχετικά το συνδρομητικό κανάλι: «Η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη πέντε ημέρες νωρίτερα είχε πετύχει σπουδαία νίκη στο «Φολκσπαρκστάντιον» επί του Αμβούργου, αλλά δεν κατάφερε να εξασφαλίσει  την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα, υποδεχόμενος τον Άρη στη Λεωφόρο.

Έχασε έτσι την ευκαιρία να μείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία, καθώς νωρίτερα είχαν χάσει βαθμούς ΑΕΚ και Ολυμπιακός.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ παρουσιάστηκε απρόσμενα καλή και προηγήθηκε δύο φορές. Το 0-1 το πέτυχε ο Μπα, που ήταν και το μοναδικό του γκολ στο πρωτάθλημα (σε 26 εμφανίσεις).

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που ο Παναθηναϊκός ήταν πιο πιεστικός, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη, ο Φάνης Κατεργιαννάκης, πραγματοποίησε ορισμένες εξαιρετικές επεμβάσεις.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ισοφάρισε ο Καραγκούνης, αλλά και πάλι η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με τον Κύπριο Μάριο Αγαθοκλέους.

Τελικά οι «πράσινοι» κατάφεραν τουλάχιστον να μη φύγουν ηττημένοι από το γήπεδο, με το ωραίο γκολ φάουλ του Γκόραν Βλάοβιτς.