Τρία μετάλλια για τους πυγμάχους του Άρη στο διεθνές τουρνουά της Κύπρου!

Τρία μετάλλια ήταν ο απολογισμός των πυγμάχων του Άρη στο διεθνές τουρνουά της Κύπρου!

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Αναφέρει σχετικά το τμήμα πυγμαχίας του Άρη: «Δυο αργυρά και ένα χάλκινο ο τελικός απολογισμός από την συμμετοχή του τμήματος πυγμαχίας του ΑΡΗ , στους διεθνής αγώνες πυγμαχίας Lemesia boxing cup που πραγματοποιήθηκαν στην Λεμεσό της Κύπρου από 11 έως 13 Οκτωβρίου.

Τα αργυρά μετάλλια κατέκτησαν ο Κουλούρης Μανώλης στην κατηγορία παίδων στα 50 κιλά και ο Κωνσταντινούδης Γιώργος στην κατηγορία παμπαίδων στα 46 κιλά, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Τσολάκη Νίκος στα 48 κιλά στην κατηγορία των παμπαίδων.

Για μια ακόμα φορά το τμήμα πυγμαχίας απέδειξε ότι πρωταγωνιστεί με τις επιδόσεις του σε οποιαδήποτε διοργάνωση λάβει μέρος.

Ο προπονητής του τμήματος Γκαβέζος Γιώργος έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση των αθλητών του και είναι ιδιαίτερα αισιόδοξος για την συνέχεια των αθλητών του, που είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων – παμπαίδων που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη της Καβάλας από 17 έως 20 Οκτωβρίου».