Τρία πέναλτι, ένα άστοχο, ένα μέσα και ένα… ανύπαρκτο! (video)

Tρία πέναλτι έκριναν το ντέρμπι, Άρη-Παναθηναϊκού στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Ο Άρης κέρδισε πέναλτι στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αστόχησε ο Γκάμα, εν συνεχεία σε δεύτερο ευστόχησε ο Γιουνές, ενώ ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με πέναλτι που δεν έγινε… ποτέ! Στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Χατζηγιοβάννη.

Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Βασίλειος Νικολακάκης (Ηρακλείου)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ, Σιώπης, Μπάσα, Ματέο Γκαρσία (79′ Μαβράι), Μπρούνο Γκάμα, Ντιγκινί (74′ Ματίγια), Γιουνές.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (74′ Χατζηθεοδωρίδης), Γιόχανσον (33′ Δώνης), Ινσούα, Κουρμπέλης, Κάτσε (74′ Καμπετσής), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.

Γκολ: 15′ Γιουνές/90+2′ Χατζηγιοβάνης

Κίτρινες: 85′ Ματίγια, 89′ Σιώπης/18′ Μακέντα, 35′ Ινσούα, 85′ Κουρμπέλης, 90′ Χατζηγιοβάνης

Κόκκινες: 89′ Μακέντα