Τριάρα του Αστέρα με τον Παναιτωλικό

Καιρό είχε να πραγματοποιήσει τόσο καλή εμφάνιση ο Αστέρας Τρίπολης, το έκανε σήμερα κόντρα στον Παναιτωλικό, τον οποίο και νίκησε με 3-0.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Για την ακρίβεια από την περίοδο που είχε αναλάβει ο Γιώργος Παράσχος και οι Αρκάδες είχαν τέσσερις σερί νίκες.

Από τότε, ο διακόπτης είχε… πέσει και οι παίκτες του Αστέρα είχαν μία νίκη, μία ισοπαλία και έξι ήττες. Κόντρα στον Παναιτωλικό όμως, τον ανέβασαν και πάλι και ας έπαιζαν με 10 παίκτες μόλις από το τρίτο λεπτό.

Ένα τρίποντο για τους Αρκάδες που σημειώθηκε στο πιο κατάλληλο σημείο αφού ξέφυγαν στο +5 από τη ζώνη του μπαράζ για την παραμονή εφόσον η αναδιάρθρωση πραγματοποιηθεί.

Ο Παναιτωλικός από την πλευρά του, προδόθηκε από τις απουσίες και από την κακή ημέρα που βρέθηκαν όλοι οι ποδοσφαιριστές του και βλέπει την πέμπτη θέση να απομακρύνεται, πάνω που άρχισε να κάνει όνειρα.