Φιλική ήττα του ΟΦΗ από τον Εργοτέλη (0-1)

Με γκολ από στημένη φάση για άλλη μια φορά, ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα από τον Εργοτέλη με 1-0 σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα, «χτυπώντας» τον ΟΦΗ εκεί που πονάει, στις αντιδράσεις του στις στημένες φάσεις. Στο 22′ ο Κοζορώνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μαζουλουξής πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Οι «μελανόλευκοι» δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, με τον Εργοτέλη να έχει τις ευκαιρίες ως το τέλος του ημιχρόνου, ενώ και μετά την ανάπαυλα οι αλλαγές του Παπαδόπουλου δεν βελτίωσαν την ομάδα. Το μόνο που καταγράφηκε ως αξιόλογη φάση ήταν το δοκάρι του Παπαστεριανού λίγο πριν το φινάλε.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Σάσσι, Μεγιάδο, Ποτουρίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Στρέζος, Νάστος, Παπαστεριανός, Αργυρόπουλος, Κοροβέσης, Πλατέλλας.

Εργοτέλης: Καλογεράκης, Μαουλουξής, Γιακούμπου, Κοζορώνης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Έφορντ, Κόατενγκ.