Φιλική ήττα (2-0) του ΟΦΗ από την Ουτρέχτη (video)

Φιλική ήττα για τον ΟΦΗ στην Ολλανδία, όπου ηττήθηκε με 2-0 από την Ουτρέχτη σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση.

Στο 57ο λεπτό ο Ντίκο έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία. Ωστόσο, η Ουτρέχτη ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ, όταν στο 58’ κέρδισε ένα φάουλ, με τον Μποζντογκάν ένα λεπτό αργότερα να στέλνει την μπάλα στο στο παραθυράκι του Χριστογεώργου για το 1-0.

Ο ΟΦΗ είχε μια μεγάλη ευκαιρία στο 61ο λεπτό για να κάνει το 1-1, όταν ο Ντίκο δεν κατάφερε να σκοράρει σημαδεύοντας εξ επαφής το δοκάρι των Ολλανδών. Η κρητική ομάδα συνέχιζε να πιέζει ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, έχοντας κάποιες καλές στιγμές που δεν μπορούσε ωστόσο να τις εκμεταλλευτεί.

Αυτές τις χαμένες ευκαιρίες του ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε η Ουτρέχτη στην συνέχεια και βρήκε δεύτερο γκολ στο 79ο λεπτό. Ο Τέιλορ Μπουθ με ωραίο διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-0 για τους Ολλανδούς, ένα γκολ βέβαια κόντρα στην ροή του αγώνα, καθώς η κρητική ομάδα ήταν καλύτερη.