ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Φιλική “εξάρα” από τις γυναίκες του Άρη

Οι “κιτρινόμαυρες” δεν έχουν επίσημες υποχρεώσεις την Κυριακή 20/3/2016 και για αυτόν τον λόγο έδωσαν χτες 17/3/2016 στις 20:00 έναν φιλικό αγώνα εναντίον του Μέντεκα Καλαμαριάς στο γήπεδο όπου κάνουν προπονήσεις,στο Planet Fc, στο Αγρόκτημα Θέρμης.

Το φιλικό αυτό έγινε στο πλαίσιο της καλύτερης προετοιμασίας των “κιτρινόμαυρων”,οι οποίες θέλουν να διατηρήσουν τον αγωνιστικό τους ρυθμό, μιας και στις 27/3/2016 αντιμετωπίζουν εντός έδρας τις Αμαζόνες Δράμας στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας 2015-2016 και ο νικητής αυτού του αγώνα θα προκριθεί στο final four.

Το παιχνίδι έληξε 6-1 υπέρ της ομάδας του Άρη και τα γκολ τα πέτυχαν οι:

Χαρά Νεοφύτου(2),Αναστασία Σπυριδωνίδου(1),Άννα Κωνσταντινίδου(1),Jasna Djordjevic(1),1 αυτογκόλ του Μέντεκα Καλαμαριάς.

Το σκορ άνοιξε ο Μέντεκας Καλαμαριάς στην αρχή του αγώνα κάνοντας το 0-1. Στην συνέχεια, η Αναστασία Σπυριδωνίδου ισοφάρισε σε 1-1,μετά η Χαρά Νεοφύτου έδωσε το προβάδισμα στον Άρη με 2-1 και έπειτα η Άννα Κωνσταντινίδου πέτυχε το 3-1, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και συνέχισαν να σκοράρουν.
Έτσι,η Jasna Djordjevic έκανε το 4-1,το 5-1 μετά από αυτογκόλ του Μέντεκα Καλαμαριάς και τέλος η Χαρά Νεοφύτου πέτυχε το 6-1,όπου ήταν και το τελικό σκορ.