Φιλική νίκη για το ποδόσφαιρο γυναικών του Άρη (videos)

Τα κορίτσια του Άρη πραγματοποίησαν μία καλή εμφάνιση και νίκησαν σε φιλικό αγώνα ποδοσφαίρου, που έγινε στα Μετέωρα Πολίχνης, την Κ15 αγοριών του Εθνικού Μετεώρων Πολίχνης με σκορ 1-0.

Όπως ενημέρωσε το κιτρινόμαυρο τμήμα: “Οι κίτρινες έπαιξαν από την αρχή αρκετά καλά και δεν κινδύνευσαν σε κανένα σημείο του φιλικού αυτού αγώνα.
Μάλιστα, στην συνέχεια του παιχνιδιού άρχισαν να δημιουργούν φάσεις στην αντίπαλη περιοχή!

Και λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο η Biljana Bradić βγήκε τετ α τετ μετά από πάσα της Ιφιγένειας Γεωργαντζή και κέρδισε το πέναλτι, το οποίο το εκτέλεσε εύστοχα η Σούλα Σπυριδωνίδου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες κράτησαν εύκολα το 1-0 και έχασαν μία ακόμα ευκαιρία στο 60’ της αναμέτρησης,για να πετύχουν και δεύτερο γκολ με την η Biljana Bradić, η οποία από καλή θέση τετ α τετ ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά ήταν εκτός περιοχής.

Ο προπονητής της ομάδας, ο Γιώργος Σπυριδωνίδης χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες που είχε στην διάθεση του και έμεινε αρκετά ικανοποιημένος!

ΑΡΗΣ(Σπυριδωνίδης):Μαργαρίτη(τερματοφύλακας),Nikolic,