Φιλική νίκη της Ντόρτμουντ επί της Λίβερπουλ με 3-2 (video)

Σε φιλικό που διεξήχθη στο Νότρ Νταμ των ΗΠΑ η Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε της Λίβερπουλ με  3-2.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Το παιχνίδι ήταν καλό, παρά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες δοκίμασαν αρκετά πρόσωπα. Οι Βεστφαλοί ευτύχισαν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Πάκο Αλκάθερ άνοιξε το σκορ έπειτα από λάθος στην άμυνα των «Κόκκινων».

Η Λίβερπουλ στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και το κατάφερε τελικά στο 34′ με τον Χάρι Γουίλσον. Στο 52′ η Ντόρτμουντ μπήκε ξανά μπροστά αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ντιλέινι.

Λίγα λεπτά αργότερα στο 58ο λεπτό η γερμανική ομάδα αύξησε τη διαφορά της στα γκολ με τον Μπρουν Λάρσεν να κάνει το 3-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 74′ ο Μπριούστερ μετά από επιτυχή εκτέλεση πέναλτι.