Φιλική νίκη (3-1) επί του Αγιονερίου, με ευκαιρίες από “Αναστό”

Την δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όσους δεν είχαν τις ευκαιρίες στα επίσημα ματς είχε ο Νίκος Αναστόπουλος στο σημερινό φιλικό με τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου, στο οποίο οι “κιτρινόμαυροι” επικράτησαν με 3-1. χάρις στα τέρματα των Κωνσταντινίδη, Κυβελίδη και Ν΄Λουντούλου.

Τα βλέμματα δικαιολογημένα έπεσαν στον Μοχαμαντού Σαμάντ, ο οποίος αγωνίστηκε για 55΄λεπτά, με τον “Αναστό” να βγάζει τα συμπεράσματά του, για τον Καμερουνέζο εξτρέμ.

Στο 9΄ο Κωνσταντινίδης πήρε το “ριμπάουντ” από την απόκρουσε του Γιώτα στο σουτ του Κυβελίδη και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ (1-0) για τους “κιτρινόμαυρους”.

Ο Λεωνίδας Κυβελίδης στο στο 22΄με ατομική προσπάθεια και ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 45΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στεφανίδη, που κέρδισε ο ίδιος από τον Τζινάρ.

Στο 59΄ο Γκαέλ Ν΄Λουντούλου, πέτυχε το 3-1 με πλασέ από την μεγάλη περιοχή. Το 3-1 έμεινε μέχρι τέλους, με τον “Αναστό” να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες.

Άρης: Σιδεράκης, Βουτσιάς, Τσουμάνης, Μελισσάς, Μαζουλουξής, Τάτος, Καζναφέρης, Ντούνης, Κυβελίδης, Κωνσταντινίδης, Σαμάντ

Στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξαν οι:  Τζινάρ, Ιντζίδης, Σαμαρόπουλος, Γκαέλ Ν΄Λουντούλου, Καλογέρης, Κόκε, Ρόβας, Καπνίδης, Πόι, Ανδρεάκος, Ιακωβίδης και Μπουλγκουρίδης

Εθνικός Ν. Αγιονερίου: Γιώτας, Δαλιανόπουλος, Κουκουλέκης, Παλάσκας, Λουϊζίδης, Μιλκούδης, Μπούζουρας, Μήτσιος, Στεφανίδης, Παπαδημητρίου, Μπελίτσας