Φινάλε και απολογισμός για νεάνιδες και κορασίδες στο ποδόσφαιρο (photos)

Φινάλε της χρονιάς για νεάνιδες και κορασίδες στον ποδοσφαιρικό Άρη.

Ο απολογισμός:

Οι Νεάνιδες του Αρη τερμάτισαν 11ες στο πρωτάθλημα ENJOY THE GAME, εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ, 2016-2017, στην κατηγορία του Παιδικού με 7 βαθμούς σε 13 αγώνες και είχαν 2 νίκες,1 ισοπαλία και 3 ρεπό και γκολ 8-57.

Οι Κορασίδες τερμάτισαν 5ες στο πρωτάθλημα ENJOY THE GAME, εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ,2016-2017 στην κατηγορία junior αγοριών!

Στο τελευταίο παιχνίδι νίκησαν με 5-1 τον ΑΣ Τούμπας.

Όπως αναφέρει το τμήμα:

ΑΡΗΣ κορασίδες-junior Α.Σ. Τούμπας 5-1

Ημίχρονο 2-1

Οι κορασίδες του ΑΡΗ νίκησαν το junior Α.Σ. Τούμπας με 5-1 στους αγώνες κατάταξης και έτσι τερμάτισαν 5ες στο πρωτάθλημα Enjoy the game, εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ,2016-2017 στην κατηγορία junior αγοριών.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα υπήρξε ισορροπία μεταξύ των δύο ομάδων.
Μετά όμως από τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά, οι κίτρινες έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα και είχαν περισσότερο την κατοχή της μπάλας.

Στο 10’ της αναμέτρησης ο ΑΡΗΣ άνοιξε το σκορ με την Εριφύλη Γεωργαλά.

Όμως, δύο λεπτά αργότερα σε μία αδράνεια έγινε το 1-1.

Στο 17’ η Δάφνη Αντωνιάδου έκανε το 2-1 υπέρ των κορασίδων του ΑΡΗ, όπου ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ανέβασαν και άλλο την απόδοσή τους
Έτσι, στο 29’ της αναμέτρησης έγινε το 3-1 υπέρ το ΑΡΗ με την Δάφνη Αντωνιάδου.

Στο 37’ η Παρασκευή Σταμούλη πέτυχε το πρώτο της γκολ με τα χρώματα του ΑΡΗ και έκανε το σκορ 4-1.

Η αμυντική λειτουργία των κορασίδων του ΑΡΗ ήταν πάρα πολύ καλή στο δεύτερο ημίχρονο και δεν κινδύνεψαν οι κίτρινες σε κανένα σημείο του αγώνα.

Και τέλος στο 43’ η Εριφύλη Γεωργαλά διαμόρφωσε με γκολ της το τελικό σκορ 5-1 υπέρ των κορασίδων του ΑΡΗ.

Έτσι, οι Κορασίδες του ΑΡΗ τερμάτισαν 5ες στο πρωτάθλημα ENJOY THE GAME, εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ,2016-2017 στην κατηγορία junior αγοριών!

Πρώτη σκόρερ για τις κορασίδες του ΑΡΗ ήταν η Δήμητρα Κρομύδα με 40 γκολ, δεύτερη σκόρερ ήταν η Δάφνη Αντωνιάδου με 31 γκολ και τρίτη σκόρερ ήταν η Εριφύλη Γεωργαλά με 28 γκολ!

ΑΡΗΣ(Καλογεροπούλου): Κιουρτσή(τερματοφύλακας), Αντωνιάδου, Κρομύδα, Γεωργαλά, Τζήσιου, Θεοδωράκη, Γρηγοριάδου,Σταμούλη, Αϊδινή.