Φινάλε με νίκη για τις κορασίδες

Έπεσε η αυλαία της φετινής χρονιάς για την ομάδα κορασίδων του Άρη με φιλικό κόντρα στις Ελπίδες Καρδίτσας, όπου οι «κίτρινες» πήραν τη νίκη με 1-0.

Μίας χρονιάς αρκετά πετυχημένης, μιας και οι κορασίδες του «κιτρινόμαυρου» συλλόγου είχαν 15 νίκες, 4 ισοπαλίες και 4 ήττες και τα γκολ ήταν 70-38 υπέρ τους στο πρωτάθλημα τους εναντίον ομάδων junior.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κορασίδες του ΑΡΗ έκλεισαν την χρονιά 2014-2015 στις 13/6/2015 με φιλικό εναντίον των κορασίδων των Ελπίδων Καρδίτσας, στο οποίο επικράτησαν με 1-0, χάρη σε γκολ της Κατερίνας Βατού στο 24′.

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό για τις κορασίδες του ΑΡΗ.

Ο αγώνας τελικά έγινε 11 εναντίον 11 ποδοσφαιριστριών και όχι 9 εναντίον 9 και είχε διάρκεια 1 ώρα σε δύο 30λεπτα ημίχρονα και όχι 50 λεπτά σε δύο 25λεπτα ημίχρονα.

Η προπονήτρια των κορασίδων του ΑΡΗ, Ρία Κολλήγα, χρησιμοποίησε όλες τις ποδοσφαιρίστριες της και δοκίμασε διάφορα συστήματα στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα εναντίον των κορασίδων των Ελπίδων Καρδίτσας

ΑΡΗΣ (Κολλήγα): Ψάλτη (Τερματοφύλακας), Βατού, Βουτσά, Σύραλη, Γιαμαλή, Σελεμίδου,Παρούση (Αρχηγός), Κρομύδα, Βήκα,
Θωμαδακή, Πολυχρονιάδου, Τσιάτσου, Αγαθαγγελίδου, Κιουρτσή».