Φοβερός και «τριπλός» ο Γιάννης, πρώτοι οι Μπακς στο ΝΒΑ (video)

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει triple double, οι Μιλγουόκι Μπακς υπέταξαν εντός έδρας τους Μπρούκλιν Νετς 129-115, φθάνοντας το ρεκόρ τους στο 25-10, το κορυφαίο αυτή τη στιγμή στην κανονική περίοδο στο NBA.

Ο Έλληνας σταρ σε 34:20 λεπτά συμμετοχής είχε 31 πόντους (11/14δ., 2/3τρ., 3/5β.), 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ, καθώς και δύο κλεψίματα και τρία μπλοκ, πετυχαίνοντας το τρίτο triple double στη σεζόν.

Αποδείχθηκε για άλλη μια φορά ο φυσικός ηγέτης της ομάδας, καθώς όταν οι Νετς πλησίασαν στο 116-109, επέστρεψε στο παρκέ και με οκτώ προσωπικούς πόντους έφθασε το σκορ στο 126-113, τελειώνοντας και το παιχνίδι.

Νωρίτερα οι Μπακς που είχαν 14 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο, και τελείωσαν με 21/51 προηγήθηκαν με 71-52 μετά τα δύο πρώτα δωδεκάλεπτα, με 95-69 και 106-86 στο 36ο λεπτό.

Ο Μίντλετον ακολούθησε σε απόδοση με 29 πόντους και ο Λόπεζ έφτασε στους 24. Από την άλλη το Μπρούκλιν υποχώρησε στο 17-21 με τον Νάπιερ να έχει 32 πόντους.