Διεκόπη λόγω φωτιάς στο εστιατόριο του γηπέδου ο αγώνας της Άλκμααρ με τον Ατρόμητο!

Απίστευτη εξέλιξη στο παιχνίδι της Άλκμααρ με τον Ατρόμητο στην Ολλανδία! Η φωτιά που ξέσπασε στο εστιατόριο του γηπέδου ήταν ο λόγος για να διακοπεί οριστικά ο αγώνας στο 59′ με την ελληνική ομάδα να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Παπαδόπουλου. Ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο ενώ οι Ολλανδοί έπαιζαν με δέκα παίκτες μόλις από το δεύτερο λεπτό.

Η τελευταία ενημέρωση των ανθρώπων της ολλανδικής ομάδας είναι ότι η φωτιά μπορεί να είναι στο κεντρικό σύστημα ηλεκτροδότησης του γηπέδου, γι’ αυτό και έσβησαν τα φώτα!

Οι Ολλανδοί έδιωξαν άρον-άρον τους δημοσιογράφους που έκαναν την τηλεοπτική μετάδοση, από τα μπουθ!

Άγνωστο το πότε θα γίνουν τα υπόλοιπα τριάντα λεπτά της αναμέτρησης. Σε περίπτωση που αποφασιστεί να γίνουν αύριο (είναι και το πιο πιθανό γιατί αύριο το μεσημέρι θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του Γιουρόπα Λιγκ) θα πρέπει να μετατεθεί κατά μια μέρα ο αγώνας του Ατρόμητου με τον Άρη, ο οποίος είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί την Κυριακή.