Χάντμπολ Ανδρών: Ήττα του Άρη από το Πανόραμα

Η ομάδα Χάντμπολ Ανδρών του Άρη γνώρισε την ήττα από το Πανόραμα με 23-27, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

Η ομάδα του Νίκου Μωυσή είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά και κράτησαν τη νίκη. Ο Ψωμαθιανός με 7 γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 7-4, 9-6, 12-10, 13-13 (ημίχρονο), 15-25, 18-19, 21-21, 21-24, 21-26, 23-27.

ΑΡΗΣ: Τζέλη, Ποτουρίδης, Φίλιος, Δημολάρης Μπρόικος, Ελέτα2, Αναστασιάδης 1, Κιάκος, Αχίλιας 2, Νιντερέγγερ, Ψωμαθιανός 7, Βολιώτης, Μουρτζίνος 5, Παπαδόπουλος 1, Μαυρίδης, Στίγγας 5.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Μεγγίδης, Τσαχουρίδης 8, Μαραβέλιας 2, Παντελίδης 2, Δημουλιός 7, Μηλιός, Τερζίδης, Φονταξιάν, Ιακωβίδης, Κουκλοτίδης 3, Αγαθόνικος 2, Κοντούλης, Πουγατσιάς, Κονδράκης 3, Μαδέσης, Ηγουμενίδης.