Χάντμπολ Ανδρών : Ισοπαλία σε ματς-θρίλερ

Άτυχη στάθηκε η ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Άρη που αναδείχθηκε ισόπαλη στο κλειστό της Μίκρας με αντίπαλο τον Πρωτέα Άρτας με σκορ 29-29, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Όπως ενημέρωσε το arisac.gr:

“Οι κίτρινοι μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά μετά το 15’ ισορρόπησαν το παιχνίδι και κάλυψαν την διαφορά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (14-14). Στο δεύτερο μέρος οι νεαροί παίκτες του Κ. Κοκτσίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, είχαν συνεχώς την πρωτοπορία στο σκορ και έδειχναν ότι είναι κοντά σε μία πολύτιμη νίκη.

Αλλά στα τελευταία λεπτά κάποιες νευρικές επιθετικές ενέργειες, αλλά και κάποιες “άτυχες” αποφάσεις των διαιτητών από τους οποίους οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα, οδήγησαν το παιχνίδι να κριθεί στα τελευταία δευτερόλεπτα με το σουτ του Γ. Τσαγκαράκη και την απόκρουση του τ/φ του Πρωτέα Τσούλου που διατήρησε το τελικό 29-29.  Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας το ερχόμενο Σάββατο 12/12 στις 6μ.μ. στην Ξάνθη με αντίπαλο την τοπική Ασπίδα.

Πεντάλεπτα : 1-5, 5-7, 7-9, 10-9, 13-12, 14-14(ημ.), 17-16, 19-18, 23-20, 26-24, 28-27, 29-29(τελ.)

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Κ. Κοκτσίδης) : Ρούσος, Μολφέτας, Τσαγκαράκης 10, Βιτάνογλου 4, Παπατέρπου, Ψωμαθιανός 1, Κοέν, Γιαβρόγλου, Καλιανίδης 4, Μεϊμαρίδης 1, Τσιρτσουρίδης, Αργυρόπουλος, Δινάλης, Παπαχρήστου 4, Αδαμίδης 5, Μουρτζίνος.                                                                                                                           Πρωτέας Άρτας (Κ. Σαράφης) : Γεωργαλής, Π. Τσέλιος, Φώτης, Χριστοδούλου, Ντάλας 3,     Κίτσος 2, Ν. Τσέλιος 6, Γιολδάσης 2, Τσούλος, Γ. Τσέλιος 3, Κώστας, Κάντσης 3, Βουγιάνοβιτς 7, Μπίζκα 3, Κωνσταντίνου, Τσάκαλος.

Διαιτητές : Νάσκος – Χαρίτσος.

Δίλεπτα : 2 – 1                                                                                                                       Κόκκινες : —                                                                                                                             Πέναλτυ : 5/5 – 0/0”