Χάντμπολ: «Λύγισε» στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης, ήττα στο Κιλκίς (29-17)

Παρά την πολύ καλή του παρουσία στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης δεν άντεξε απέναντι στον ΓΑΣ Κιλκίς, γνωρίζοντας νέα ήττα με 29-17.

Έτσι οι «κιτρινόμαυροι» έκλεισαν τον πρώτο γύρο χωρίς νίκη και από τη νέα χρονιά θέλουν να κάνουν ένα νέο ξεκίνημα. Αντίθετα η ομάδα του Κιλκίς παραμένει στη 2η θέση της Α2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Άρης κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός στο Κιλκίς για ένα ημίχρονο όπου μάλιστα ήταν και μπροστά στο σκορ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα. Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν από τα πρώτα λεπτά να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας φτάνοντας στο τελικό 29-17.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/2-2/4

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-5, 3-5, 6-7, 7-8, 11-11 (ημίχρονο), 14-12, 16-12, 19-13, 22-15, 25-16, 29-17

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κουσίδης 2, Γιαβασίδης 5, Δούγιας 5, Ψάρρας, Ιλερής 3, Κοβλακάς, Μέγκας, Σακαλής 1, Τριανταφύλλου, Τοκατζόγλου Α. 4, Τοκατζόγλου Β. 1, Φαχουρίδης Α., Φαχουρίδης Σ. 2, Γρηγοιάδης 4, Πιστόλας 2, Μαυρόπουλος.

ΑΡΗΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Κοέν, Ευστρατίου, Μαυρίδης 2, Τσακωνιάτης 5, Γιαβρόγλου 1, Μεϊμαρίδης 2, Τσιρτσουρίδης 1, Παπατέρπου 3, Τζίνεβης 2, Λαφτσόγλου, Καλοκίδης, Όρκας 1.