Χόρχε Σόουζα: Το… παρελθόν του Άρη με Πορτογάλους διαιτητές (videos)

Η κάκιστη διαιτησία του Άγγλου, Άτγουελ, στον πρώτο αγώνα ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕΛ στιγμάτισε την αναμέτρηση με τους “κιτρινόμαυρους” να έχουν πολλά και δικαιολογημένα παράπονα.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Δεν ήταν μόνο το πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, που ενώ αρχικά καταλόγισε και εν συνεχεία πήρε πίσω αλλά και η ανεκτικότητά του σε σημείο… εκνευριστικό, να επιτρέψει τις καθυστερήσεις των Κυπρίων από το… πρώτο λεπτό του αγώνα!

Διαιτητής στον επαναληπτικό είναι ο Ποτρτογάλος, Χόρχε Σόουζα. Είναι η τέταρτη φορά που στο δρόμο του Άρη στην Ευρώπη βρίσκεται διαιτητής από την Πορτογαλία. Και οι αναμνήσεις δεν είναι καθόλου καλές…

Το 1980, ο Αντίνο Γκαρίδο, υποδεικνύει τρία πέναλτι και μία αποβολή του Φοιρού, για να κερδίσει η Ίπσουιτς με 5-1. Το 2005, o Πέδρο Προένσα στο Ρόμα-Άρης 5-1 του Ολίμπικο, ενώ στην ήττα των “κιτρινόμαυρων” με 1-0 από την Λεβερκούζεν με το γκολ του Βιδάλ στο τέλος του αγώνα τo 2010 στην Γερμανία ήταν ο Μπρούνο Παϊξάο.