Όταν… θυμώνει ο Σουάρες (video)

Η Εϊμπάρ προηγήθηκε στο «Καμπ Νου» και ο Λουίς Σουάρες «θύμωσε». Ο Ουρουγουανός έκανε μόνος του (χατ-τρικ) την… δουλειά και η Μπαρτσελόνα με το 3-1 συνεχίζει χέρι-χέρι με την Ρεάλ στην κορυφή.

Στην κορυφή μαζί με την Ρεάλ συνεχίζει η Μπαρτσελόνα. Παρότι η Ειμπάρ εμφανίστηκε έτοιμη για… ζημιά στο «Καμπ Νου», οι Καταλανοί δεν την πάτησαν και με οδηγό τον Λουίς Σουάρες πήραν το τρίποντο, 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10’ με τον Μπαστόν, όμως κράτησαν το «μηδέν» μόλις μέχρι το 21ο λεπτό όταν ο Ουρουγουανός
επιθετικός «χτύπησε» για πρώτη φορά. Οι «μπλαουγκράνα» βρίσκονταν σταθερά στην επίθεση και η Εϊμπάρ «λύγισε» στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον πρώην επιθετικό της Λίβερπουλ να βάζει μπροστά την ομάδα του (48’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε –ξανά- ο Σουάρες, που έκανε χατ-τρικ στο 85’.

Έτσι, η Μπαρτσελόνα παρέμεινε στην κορυφή μαζί με την Ρεάλ, έπειτα από 9 αγωνιστικές στην Primera, ενώ σε τρεις στροφές είναι το clasico στην Μαδρίτη.