Μετά από διακοπή δέκα ημερών, λόγω των υποχρεώσεων της εθνικής Νεανίδων, οι 8 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου της Volley League γυναικών ξεκινούν τις μάχες των play off.

Υπενθυμίζουμε ότι τα τέσσερα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου είναι τα εξής:

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Λαμίας 2013 (1-8)

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΟ Θήρας (2-7)

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (3-6)

ΑΣ Άρης – ΑΣΠ Θέτις (4-5)

Γηπεδούχος στον πρώτο αγώνα είναι η ομάδα που κατέλαβε τη χαμηλότερη βαθμολογική θέση, ενώ ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη βαθμολογική θέση.

Στην περίπτωση που και οι δύο διαγωνιζόμενες ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία, όπως αυτή προβλέπεται στο άρθρο 17 της παρούσης (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και Ο βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ).

Tετάρτη 13 Απριλίου 2022

«Γ. Γεννηματάς» Βούλα 18.00: ΑΣΠ Θέτις – Άρης

Διαιτητές: Βουδούρης, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Ανδρέου, Γραμματεία: Καπουράνη.

«Απόστολος Κόντος» Νέα Φιλαδέλφεια 18.30: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Χρηστίδης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Ζαρμπίνης, Κατσιάρας, Γραμματεία: Τάλαρου.

«Χαλκιοπούλειο» Λαμία 19.00: ΑΟ Λαμίας 2013 – Ολυμπιακός ΣΦΠ

Διαιτητές: Κουτσής, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Καραβάνα.

ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνη 19.30: ΑΟ Θήρας – Παναθηναϊκός ΑΟ

Διαιτητές: Κουτσούλας, Βελώνης, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Δρόσος, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Γαρδέλη.