“11αρα” και ιστορικό ρεκόρ για τις γυναίκες του Άρη!

Τα κορίτσια του ποδοσφαιρικού Άρη νίκησαν πολύ εύκολα εντός έδρας τις Αβαντίδες Χαλκίδας με το βαρύ 11-0,για την 12η αγωνιστική και πρώτη εντός έδρας του Β’ γύρου της Α’ Εθνικής 2016-2017.

Αυτή η νίκη είναι ιστορικής σημασίας,γιατί είναι η πιο μεγάλη νίκη σε έκταση που έχει κάνει ποτέ η ομάδα του Αρη, με 11-0!

Όπως αναφέρει το κιτρινόμαυρο τμήμα στη σελίδα του:

“Τα κορίτσια του ΑΡΗ έπαιξαν και χωρίς τις τρεις Σέρβες αθλήτριες τους,την Marija Lunova,την Anica Plecic και την Jasna Djordjevic,χωρίς να επηρεαστούν από αυτό.

Οι κίτρινες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ισοπέδωσαν τον αντίπαλο,αφού πέτυχαν 6 γκολ μέσα σε 29 λεπτά.

Στο 5′ η Αναστασία Σπυριδωνίδου έκανε το 1-0,μετά από 5 λεπτά η Κύπρια αθλήτρια του ΑΡΗ η Χαρά Νεοφύτου έκανε το 2-0.

Στην συνέχεια του αγώνα η Αναστασία Σπυριδωνίδου πέτυχε και άλλα τρία γκολ στο 12′,στο 17′ και στο 22′ της αναμέτρησης.

Στο 29′ της αναμέτρησης η Ιφιγένεια Γεωργαντζή έκανε το 6-0 υπέρ του ΑΡΗ.

Και στο 38′ η Αναστασία Σπυριδωνίδου πέτυχε το 5ο προσωπικό της γκολ σε ένα ημίχρονο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και έκανε το σκορ 7-0 υπέρ του ΑΡΗ,το οποίο ήταν το σκορ του ημιχρόνου!

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι κίτρινες έλεγξαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και πέτυχαν και άλλα 4 γκολ,με το σκορ να παίρνει διαστάσεις θριάμβου.

Στο 47′ η Μιχαέλα Παράσχου έκανε το 8-0 υπέρ του ΑΡΗ και τέσσερα λεπτά αργότερα έγινε το 9-0 από την Άννα Μαρία Μίμη,η οποία έκανε το ντεμπούτο της με τον ΑΡΗ και πέτυχε και το πρώτο της γκολ!

Στο 53′ η Μιχαέλα Παράσχου πέτυχε το δεύτερο της γκολ και έκανε το 10-0 και στο 56′ η Ευαγγελία Καραγιαννίδου πέτυχε και αυτή γκολ και έκανε το 11-0,όπου ήταν το τελικό σκορ του αγώνα!

Ο αγώνας μεταδόθηκε live από το επίσημο twitter της ομάδας και μπορείτε να τον ξανά δείτε στο παρακάτω λινκ.

Επόμενος αγώνας για τις κίτρινες είναι στις 26/2/2017,στις 14:30,εντός έδρας στο γήπεδο του Αχιλλέα Τριανδρίας,με τις Ολυμπιάδα Υμηττού, για την 10η εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής 2016-2017!

ΑΡΗΣ(Σπυριδωνίδης):Μαργαρίτη,Μίχου,