Ήττα (2-4) με παράπονα από τη διαιτησία για την Κ-20 από τον Παναθηναϊκό

Αν και προηγήθηκε στο σκορ, η ομάδα Κ-20 του Άρη ηττήθηκε με 4-2 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο κατάμεστο γήπεδο των Λαγυνών. Οι κίτρινοι πάντως έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία.

Μόλις στο 3΄ο Μπάλιος, με εξαιρετικό απ΄ ευθείας φάουλ, έγραψε το 1-0 το οποίο αποτέλεσε σκορ ημιχρόνου. Οι παίκτες του Σπύρου Μαραγκού, μπαίνοντας αποφασισμένοι στο β΄45λεπτο, ισοφάρισαν με πέναλτι του Μπαλμπόα στο 48΄ (1-1) και πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Δώνη, στο 55΄. Εξι λεπτά αργότερα (61΄) ο Μουζακίτης διεύρυνε σε 1-3 και στο 85΄ο Γιαννιτσάνης, έδωσε διαστάσεις θριάμβου, διαμορφώνοντας το 1-4! Ο Αρης απλά μείωσε στο 87΄με τον Κοντοβά, στο τελικό 2-4.

Διαιτήτευσε ο κ. Δραγούσης από το Κιλκίς, αποβάλλοντας με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 76΄τον Χατζηβλασίου του Αρη.

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Παπακώστας (78΄Μπάμπης), Βόσδου, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς,  Αντωνιάδης, Ρότα, Φούσκας (62΄Χατζηβλασίου), Μπάλιος, Κτιστόπουλος (74΄Βασιλούδης), Ντούγκα.