Ισόπαλες με… σασπένς από την άσπρη βούλα Μπόλονια και Τζένοα (video)

Στον αγώνα που άνοιξε την 5η αγωνιστική στη Serie A Μπολόνια και Τζένοα αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 στην έδρα της πρώτης.

Η φάση που σημάδεψε το παιχνίδι, ήταν η τελευταία πριν το σφύριγμα του διαιτητή, όταν η κεφαλιά του Σκοβ-Όλσεν βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Σίριγκου εξ επαφής απομάκρυνε την κεφαλιά του Σοριάνο.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 49΄ με ωραίο σου από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Χίκεϊ. Η απάντηση της Τζένοα ήταν άμεση, έξι λεπτά αργότερα, με κοντινή κεφαλιά του Ματία Ντέστρο που σκόραρε απέναντι στην παλιά του ομάδα και το πανηγύρισε έξαλλα.

Στο 85′ ο Αρναούτοβιτς ευστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε, αλλά στο 89ο λεπτό ο Ντομένικο Κρίσιτο ισοφάρισε στο τελικό 2-2, με τον ίδιο τρόπο, από την άσπρη βούλα!