Bundesliga: Η Βέρντερ σόκαρε την Ντόρτμουντ με επική ανατροπή από 0-2, συντριβή για Λεβερκούζεν

Η Βέρντερ έκανε απίθανη ανατροπή στη Βεστφαλία και από 0-2 στο 89′ πήρε τη νίκη απέναντι στην Ντόρτμουντ. Η Χόφενχαϊμ ανάγκασε τη Λεβερκούζεν να υποστεί τρίτη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές στην Bundesliga.

Η Super League παίζει στη Stoiximan με αμέτρητες επιλογές, 0% γκανιότα*, bet builder και ενισχυμένες αποδόσεις! *Όροι & προϋποθέσεις

Η Ντόρτμουντ δεν ικανοποίησε με την απόδοσή της, αλλά ετοιμαζόταν να πάρει τη νίκη, αφού στο 89′ ήταν μπροστά με 2-0 απέναντι στη Βέρντερ. Το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα βρήκε τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τους βαθμούς της νίκης με επική ανατροπή 3-2 για την 3η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι Βεστφαλοί προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του 1ου μέρους με τον Γιούλιαν Μπραντ, χωρίς να αξίζουν το γκολ, αφού έπαιξαν ποδόσφαιρο μόνο στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Η εικόνα στο 2ο μέρος ήταν ακόμα χειρότερη, με τον Νίκο Σλότερμπεκ να αποσοβεί στη γραμμή την ισοφάριση. Κόντρα στη ροή, ο Ραφαέλ Γκερέιρο έκανε το 2-0 και όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Έντιν Τέρζιτς θα έκανε το 3/3.

Κάπου εκεί, ήρθε η δικαίωση των προσπαθειών των φιλοξενουμένων και του Όλε Βέρνερ, αφού σκόραραν τρεις αλλαγές του. Στο 89′ ο Λι Μπιουκάναν μείωσε το σκορ, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νίκλας Σμιτ ισοφάρισε και στο 5ο λεπτό, σε ακόμα μία ολιγωρία της άμυνας της Μπορούσια, ο Όλιβερ Μπερκ έδωσε ιστορική νίκη στη Βέρντερ.