Eπέστρεψε στα “τρίποντα” ο Άρης, τρίτη φετινή νίκη (2-0)(video)

Την νίκη που θα την έφερνε ξανά στο δρόμο των επιτυχιών έψαχνε η ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών του Άρη και την πήρε απέναντι στην Καστοριά, καθώς επικράτησε με 2-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής.

Μετά την ήττα στην Λάρισα εν μέσω παραπόνων, οι κίτρινες κατάφεραν με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο να “καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη. Στο 28′ η Πελεκούδα με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, ενώ στο 40΄η Σαββίδη με ωραίο δυνατό σουτ επίσης έκανε το 2-0.

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά κινδύνεψε δύο φορές στα τελευταία λεπτά. Αρχικά στο 84′ όταν το σουτ της Τζιάρα από πλευράς Καστοριάς σταμάτησε στο δοκάρι και στο 90′ όταν η Αναστασιάδου πρόλαβε κι έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Με τη νίκη αυτή τα κορίτσια του Άρη έφτασαν τους 9 βαθμούς, έχοντας έξι γκολ υπέρ και δύο κατά, μετρώντας τρεις νίκες και μόλις μία ήττα.