Eπιθετικός φόρεσε γάντια κι απέκρουσε πέναλτι στην Αγγλία! (video)

Ένα τρομερό σκηνικό έλαβε χώρα σε αγώνα της Championship, ανάμεσα στην Πρέστον και τη Μίλτον Κέινς Ντονς, με τον επιθετικό της τελευταίας να φοράει γάντια και να αποκρούει πέναλτι, δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα του!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό, για να έρθει η ισοφάριση στο 54′. Ωστόσο, στο 81ο λεπτό τα πράγματα πήραν τη χειρότερη δυνατή τροπή για τους φιλοξενούμενους.

Ο τερματοφύλακας της Μίλτον Κέινς Ντονς, Κρόπερ, υπέπεσε σε πέναλτι κι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Όμως, εκείνη είχε χρησιμοποιήσει όλες τις αλλαγές της κι έτσι δεν μπορούσε να βάλει άλλον τερματοφύλακα!

Αναγκαστικά λοιπόν, κάποιος έπρεπε να αναλάβει τον ρόλο του πορτιέρο… Ο επιθετικός, Άλεξ Ρέβελ, φόρεσε γάντια, πήγε κάτω από το τέρμα κι έκανε μία εντυπωσιακή επέμβαση για να κρατήσει τελικώς το 1-1 και να δώσει τον βαθμό στην ομάδα του.

Ένας βαθμός που κρατάει ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες παραμονής της Μίλτον Κέινς Ντονς στην κατηγορία.

Πηγή: sdna.gr