Eπιστρέφει ο Σουνάς, έπαιξε ένα ημίχρονο κόντρα στην Κροατία

Την ήττα με 0-2 γνώρισε η Εθνική ομάδα των Ελπίδων με αντίπαλο την Κροατία με τον Μιχάλη Σουνά να αγωνίζεται για ένα ημίχρονο.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός του Άρη αναμένεται να επιστρέψει σήμερα στη Θεσσαλονίκη και να ενσωματωθεί στην προετοιμασία για το παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό.

Οι Κροάτες άνοιξαν το σκορ με δυνατό σουτ του Ρογκ στο 41′ , ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Πάσαλιτς στο 69′. Ο Σουνάς αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αντικαθιστώντας τον Τσιλιανίδη.

ΕΛΛΑΔΑ: Χουτεσιώτης (46΄ Μπάρκας), Κωνσταντινίδης (67΄ Μπολάκης), Χουχούμης (59΄ Σιώπης), Γούτας, Τζανετόπουλος (59΄ Ρισβάνης), Ανδρεόπουλος (46΄ Χαρίσης), Μαυρίας, Δώνης (59΄ Γροντής), Ιωαννίδης (67΄ Γιακουμάκης), Φούντας (46΄ Μύγας), Τσιλιανίδης (46΄ Σουνάς)

ΚΡΟΑΤΙΑ: Μίκουλιτς, Μικάνοβιτς (84΄ Κάπαν), Μίλιτς, Ραντόσεβιτς (46΄ Ίβανσιτς), Σιμούνοβιτς, Μίσιτς, Πάσαλιτς, Κροβίνοβιτς, Κόλιγκερ (84΄ Ίκιτς), Ρογκ (84΄ Πέγιτς), Μάριτς (46΄ Κις)