Elite League: MVP της 5ης αγωνιστικής ο Ζακ Μπράιαντ

Ο MVP στον πέμπτο γύρο του πρωταθλήματος της Elite League, είναι ο Ζακ Μπράιαντ του Ερμή Σχηματαρίου, για την επίδοσή του στον αγώνα κόντρα στον Ηρακλή.

Την Κυριακή 29/10 ολοκληρώθηκε και η πέμπτη αγωνιστική σε ένα από τα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα της φετινής περιόδου, αυτό της Elite League.

Σε ένα σαββατοκύριακο όπου νίκησαν μόνο οι γηπεδούχοι, κορυφαίος παίκτης αναδείχθηκε ο Ζακ Μπράιντ του Ερμή Σχηματαρίου, με την απόδοσή του στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή (83-63) να είναι η καλύτερη σε σύγκριση με όλους τους άλλους παίκτες που έγραψαν λεπτά συμμετοχής.

Πιο συγκεκριμένα, ο 25χρονος γκαρντ από την Αμερική κατάφερε μέσα σε 33:17 λεπτά που βρέθηκε εντός παρκέ να σημειώσει 30 πόντους, έχοντας 7/10 βολές με 7/9 δίποντα και 3/4 τρίποντα, ενώ παράλληλα μάζεψε πέντε ριμπάουντ, μοίρασε πέντε ασίστ, κατέγραψε ένα κλέψιμο και εκμαίευσε εννέα φάουλ. Με αυτά τα στατιστικά συγκέντρωσε 34 πόντους στο σύστημα αξιολόγησης και αναδείχθηκε ως ο MVP της πέμπτης αγωνιστικής στην Elite League.