Eurocup: Νίκη (93-86) της Λιετκαμπέλις επί της Τουρκ στην παράταση

Νίκη (93-86) της Λιετκαμπέλις επί της Τουρκ στην παράταση στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στον Β’ όμιλο του Eurocup.

Η ομάδα από τη Λιθουανία βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Τουρκ Τέλεκομ (86-75).

Το ρολόι έδειχνε ένα λεπτό και σαρανταεννιά δεύτερα μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας. Από εκείνο το σημείο και μέχρι να ολοκληρωθεί η παράταση, διαδικασία στην οποία οδηγήθηκε το ματς (86-86) η Τουρκ Τέλεκομ δεν σκόραρε!

Δέχτηκε 18 αναπάντητους πόντους, με την Λιετκαμπέλις να παίρνει τη νίκη με σκορ 93-86! Βελτίωσε το ρεκόρ της σε 3-4, ενώ η τουρκική ομάδα… βυθίστηκε στο 1-6.

Για τους γηπεδούχους ο Ορέλικ πέτυχε 25 πόντους, ενώ για την ομάδα της Άγκυρας ο Ινόκ σημείωσε 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 44-48, 62-70, 86-86 κ.α. 93-86 παρ.