Football League: Στη Βέροια το ντέρμπι κορυφής (video)

Μεγάλη νικήτρια αναδείχθηκε η Βέροια απέναντι στον Πανσερραϊκό με 1-0, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Λουκίνας και ανέβηκε στην κορυφή του Βόρειου Ομίλου. Παράλληλα, στο Νότιο όμιλο η Νίκη Βόλου επικράτησε με 1-0 της Σαντορίνης.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, η Βέροια είχε την μεγάλη ευκαιρία να για να ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό, αλλά ο Λουκίνας αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Καλί, ο οποίος πήρε κόκκινη γι’ αυτό το μαρκάρισμα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64΄, ο Λουκίνας πήρε την εκδίκησή του, καθώς με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας έτσι το 1-0, σκορ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Την ίδια ώρα το γκολ του Γκονσάλες στο 58′ έδωσε τη νίκη στην Νίκη Βόλου απέναντι στη Σαντορίνη με 1-0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.