H εξέλιξη από το PRESSARIS του αγώνα των “κιτρινόμαυρων” στην Λιβαδειά

Δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι για τον Άρη που θέλει να επιστρέψει στις νίκες, έχοντας απέναντί του αυτή την φορά τον Λεβαδειακό (PRESSARIS, 15:00, NS1), για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Παρακολουθήστε μέσω του PRESSARIS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.

16.55 Τέλος αγώνα, ήττα του Άρη από τον Λεβαδειακό, με 1-0…

89΄ Ευκαιρία για τον Άρη, η μπάλα πέρασε άουτ σύμφωνα με τον διαιτητή στην προσπάθεια του Δεληζήση να πάρει την κεφαλιά προς την εστία

84΄Σουτ του Ματίγια, άουτ!

82΄Στη θέση του Ματέο ο Μαρτίνες

76΄Ευκαιρία για τον Άρη, δεν πρόλαβε στο δεύτερο δοκάρι την προβολή ο αμαρκάριστος Ματέο σε σέντρα από τα δεξιά

74΄Φάση διαρκείας στην άμυνα του Άρη, απομακρύνει ο Μπάσα, την κεφαλιά του Μαρκόφσκι

72΄Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Τόνσο

72΄Κίτρινη στον Σιώπη

71΄Πλασαριστό σουτ του Δεληζήση, εκτός μεγάλης περιοχής, λίγο έξω

69΄Ευκαιρία για τον Άρη, με γυριστό σουτ του Ματέο, το οποίο έδιωξε ο Μπάγιτς πριν βάλει την προβολή ο Μπάσα, λίγο έξω από την γραμμή της εστίας του Λεβαδειακού

69΄Στη θέση του Γιακουμάκη, ο Μητρόπουλος

62΄ Στη θέση του Νανγκίς, ο Σαβαντογκό

58΄Καλό σουτ του Λάρσον, αρκετά μακριά από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόρνερ, λίγο έξω από την εστία του Λεβαδειακού

56΄Φάση διαρκείας στην άμυνα του Άρη, ο Σιώπης έδιωξε άνευρα, σουτ του Ζησόπουλου, μπλόκαρε ο Κουέστα

52΄Σουτ του Στανόγιεβιτς, μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο Κουέστα

49΄Σουτ του Λάρσον, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπάγιτς

46΄Σέντρα του Άρη από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Ντιγκινί, κόρνερ…

46΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Λάρσον στη θέση του Κόρχουτ. Ντεμπούτο για τον Σουηδό

16.03 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Στατιστικά α΄ημιχρόνου:

Τελικές: Λεβαδειακός 2 (1) – Άρης 2 (-1)

Κατοχή: Λεβαδειακός 48% – Άρης 52%

15.47 Τέλος πρώτο ημιχρόνου, 1-0 προηγείται ο Λεβαδειακός

38΄Γκολ (1-0) για τον Λεβαδειακό, με τον Μαρκόφσκι που νίκησε στον αέρα τον Μπάσα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα

36΄Κίτρινη στον Κονέ

32΄Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο, για δυνατό μαρκάρισμα στον Ματίγια

29΄Γύρισμα του Τζανακάκη, μπλόκαρε ο Μπάγιτς, πριν τους Ντιγκινί και Τόνσο

25΄Πρώτη μεγάλη ευκαιρία και για τον Λεβαδειακό, με τον Νανγκίς να γυρίζει στον Μαρκόφσκι που μπροστά στον Κουέστα αστόχησε…

16΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, ο Ντιγκινί στόπαρε, σούταρε με τη μία, με τον Μπάγιτς να απομακρύνει!

12΄Χωρίς κάποια τελική προσπάθεια μέχρι στιγμής στο ματς και από τις δύο ομάδες

5΄Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα – Φίλοι του Άρη βρίσκονται κανονικά στο γήπεδο, καθώς τους επιτράπηκε η είσοδος