H Κύμη νίκησε 93-70 τον Κόροιβο σε αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 40 λεπτά!

Η Κύμη νίκησε εύκολα τον Κόροιβο 93-70 και σημείωσε την πρώτη νίκη της ιστορίας της στην Α1 κατηγορία, σε ένα ματς που διήρκεσε 2 ώρες και 40 λεπτά λόγω διακοπής στην τρίτη περίοδο.

‘Ενα πρόβλημα με το φωτισμό του γηπέδου προκάλεσε αρχικά την καθυστερημένη έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και εν συνεχεία οδήγησε στη διακοπή της αναμέτρησης για περίπου 55 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 31-18, 45-36, 76-50, 93-70

ΚΥΜΗ SEAJETS (Μπρατσιάκος): Αμπντούλ-Αλίμ, Τσούπκοβιτς 19 (7ρ.), Σταμάτης 11, Μόργκαν 14 (7ρ., 4ασ.), Ελ-Αμίν 16 (6ασ.), Τουντζιαράκης 8, Σχίζας 4, Σιγκούνας, Κατράνας 4, Τζόλος 3, Κωνσταντακόπουλος 3, Πάλμπλαντ 11.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Καλαμπάκος): Γκότσερ 11, Μιχάλογλου 2, Χατζηνικόλας 6 (8ρ., 6ασ.), Ρίτσαρτ 8, Χολ 16, Μπράουν 19 (6ασ., 6λ.), Σαχπατζίδης 6, Σπυριδωνίδης 2, Αποστολίδης.