H Τσέλσι στα ημιτελικά, νίκη (0-1) στο τέλος για την Πόρτο (videos)

Σε έναν προημιτελικό Champions League που θα ξεχαστεί γρήγορα, η Τσέλσι πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στην Πόρτο παρά την ήττα 0-1 στο “Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν”, εξασφαλίζοντας την πρόκριση χάρη στο 2-0 στο ίδιο γήπεδο την προηγούμενη εβδομάδα!

H Τσέλσι έδωσε 3 παιχνίδια στο “Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν” για το φετινό Champions League και δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό του τελευταίου από αυτά τα παιχνίδια. Ύστερα από το 4-0 στη φάση των ομίλων επί της Σεβίλλης, επέστρεψε στην Ανδαλουσία και απέκλεισε την Πόρτο στα προημιτελικά της διοργάνωσης παρά την ήττα 0-1 της ρεβάνς (2-0 το πρώτο παιχνίδι στο ίδιο γήπεδο) και πλέον περιμένει το νικητή του ζευγαριού Ρεάλ – Λίβερπουλ με όνειρο να επαναλάβει το θαύμα του 2012.

Τα πάντα έδειχναν 0-0, όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ταρέμι εκμεταλλεύτηκε το μοναδικό κενό που δημιουργήθηκε σε όλο το βράδυ στην αγγλική άμυνα, με τον Ιρανό να δίνει την νίκη γοήτρου στην Πόρτο με απίθανο ψαλιδάκι, αλλά την Τσέλσι να περιμένει την πρόκριση και να περιμένει μία εκ των Ρεάλ Μαδρίτης ή Λίβερπουλ στα ημιτελικά.