K19: Άρης για να… γουστάρεις υπό το βλέμμα του Ένινγκ! (photos)

Ο Άρης στάθηκε όρθιος απέναντι στον Ατρόμητο και πήρε τη νίκη με 3-1, για την 26η αγωνιστική της Super League U19 με τον Μίχαελ Ένινγκ να παρακολουθεί την αναμέτρηση. Tρίτος ο Άρης με 48 βαθμούς σε 23 αγωνιστικές, στο +1 από τον Ολυμπιακό και στο -3 από τον 2ο Παναθηναϊκό.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό, πηγαίνοντας με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Βαβλιάκης ισοφάρισε για τον Άρη, ενώ στο 75′ ο Χατζηπιρπιρίδης έβαλε την ομάδα του σε ρόλο “οδηγού”.Το τελικό σκορ σημείωσε ο Πάγκος, στο 89ο, πετυχαίνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους Θεσσαλονικείς.

Άρης: Παρίσης, Μαρμαρίδης (89′ Τσιρώνας), Σενγκέρκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Πάγκος, Μπαλικτσής (46′ Μέρο), Κριμιτζάς, Σπαρτιάτης (75′ Πάππας), Βαβλιάκης (89′ Καλαιτζής), Χατζηπιρπιρίδης (89′ Ζησόπουλος)