LIVE: Άρης – Αστέρας Τρίπολης 5-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σενάρια, λόγια, θεωρίες. Όλα αυτά μπαίνουν στην άκρη. Ο Άρης σήμερα (7μ.μ.) έχει ένα και μοναδικό στόχο. «Την νίκη εμείς ή… εμείς»! Ξεκάθαρα πράγματα. Το PRESSARIS έχει… “μετακομίσει” στο Κλεάνθης Βικελίδης και θα σας παρουσιάσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό, αλλά και το το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Αστέρας 5-1

90′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-1

ΑΕΚ – Πανθρακικός 0-1

ΟΦΗ – Ατρόμητος 2-2

87′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Διαμαντάκος στη θέση του Γιαννιώτα.

Βέροια – Πλατανιάς 5-0

Πανιώνιος – Ξάνθη 3-3

85′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Χατ τρικ του Τάτου, που κρέμασε τον Μπαντή! Ο Άρης προηγείται με 5-1.

Διακοπή στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ – Πανθρακικός 0-0

ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-2

Πανιώνιος – Ξάνθη 2-3

81′ Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, ο Μαργαρίτης στη θέση του Παπαστεριανού.

79′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Τάτος ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 4-1!

78′ Πέναλτι για τον Άρη. Ανατροπή του Τάτου από τον Πιπίνη, μετά από εξαιρετική κάθετη του Καζναφέρη.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-1

75′ Κλέβει ο Καζναφέρης αλλά η σέντρα του περνάει έξω από την εστία…

Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Ναβάρο.

Γιάννενα – Κέρκυρα 1-0

Βέροια – Πλατανιάς 4-0

ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-2

66′ Σουτ του Καφά, διώχνει ο Διούδης.

64′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Αγγελούδη.

63′ Εκτέλεση από τον Παπαστεριανό, ελάχιστα έξω η μπάλα από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Πιπίνη, κερδισμένο φάουλ από τον Γιαννιώτα.

58′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με τον Καφά. Γλίστρησε ο Διούδης, η μπάλα βρέθηκε στο λίγο πριν το κέντρο, σουτ του Καφά από πολύ μακρινή απόσταση και 3-1.

58′ Νέο κόρνερ για τον Αστέρα. Μπλοκάρει ο Διούδης σταθερά.

57′ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λέντσε αντί του Φραγκουλάκη.

56′ Κόρνερ για τον Αστέρα, σουτ του Ντε Μπλάσις, έξω η μπάλα.

55′ Έχει αρχίσει να ανεβάζει την πίεση του ο Αστέρας…

52′ Κόρνερ για τον Αστέρα, γυριστό σουτ του Καλαντζή η μπάλα έξω…

Πανιώνιος – Ξάνθη 2-2

Βέροια – Πλατανιάς 3-0

Πανιώνιος – Ξάνθη 2-1

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-1

46′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Κάθετη μπαλιά του Τάτου, σουτ του Αγγελούδη, κοντράρει η μπάλα και αναπαύεται στα δίχτυα του Μπαντή! Άρης – Αστέρας 3-0!

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις στη θέση του Σέτι.

46′ Στη σέντρα ο Άρης.

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο.

Τα άλλα παιχνίδια: ΑΕΚ – Πανθρακικός 0-0, Βέροια – Πλατανιάς 2-0, Πανιώνιος – Ξάνθη 1-1, Γιάννενα – Βέροια 0-0, ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-1, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-0, Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Αστέρας 2-0

45′ Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος για το πρώτο μέρος.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Πιπίνη… Το σουτ του περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Διούδη.

42′ Ευκαιρία για τον Άρη να κάνει το 3-0, σουτ του Γιαννιώτα από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Μπαντής.

40′ Φάουλ από τα αριστερά για τον Άρη, που κέρδισε ο Γιαννιώτας.

38′ Φάουλ για τον Αστέρα, μπλοκάρει ο Διούδης.

Βέροια – Πλατανιάς 2-0

Πανιώνιος – Ξάνθη 1-1

29′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη και 2-0! Ο Τάτος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κάνει το 2-0! Ο Άρης βάζει γερές βάσεις για να πάρει αυτό που θέλει!

Βέροια – Πλατανιάς 1-0

22′ Τέταρτο κόρνερ για τον Άρη με τον Τάτο, μπλοκάρει ο Μπαντής.

19′ Μακρινό σουτ του Καλαντζή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Διούδης.

17′ Μακρινό σουτ του Καφά, μπλοκάρει ο Διούδης.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Πήγε απευθείας ο Γιαννιώτας στο κόρνερ, κεφαλιά από τον Παπαζαχαρία διώχνουν πάνω στη γραμμή οι παίκτες του Αστέρα…

12′ Κόρνερ για τον Άρη, που ψάχνει και δεύτερο γκολ…

10′ Κόρνερ για τον Αστέρα. Μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Διούδης.

ΟΦΗ – Ατρόμητος 0-1

6′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Κόρνερ του Ζαραδούκα, κεφαλιά ασίστ του Παπαζαχαρία στον Τριανταφυλλάκο και αυτός με προβολή κάνει το 1-0!

6′ Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελεί ο Ζαραδούκας, νέο κόρνερ…

5′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη σε φάουλ πάνω στον Τάτο.

Πανιώνιος – Ξάνθη 0-1

3′ Πιέζει από το ξεκίνημα ο Άρης…

Ξεκίνησε το ματς.

Ο Αστέρας στη σέντρα…

Βγαίνουν οι δύο 11αδες στον αγωνιστικό χώρο, μέσα σε ζεστό χειροκρότημα.

Κατάμεστο απ’ άκρη σ’ άκρη το Κλεάνθης Βικελίδης! Μοναδική ατμόσφαιρα…

Ο Σάκης Τσιώλης θα καταθέσει ανθοδέσμη στη μνήμη του Στέφανου Γιώρη που σαν χθες έναν χρόνο πριν έφυγε από τη ζωή. Οι δύο τους είχαν συνεργαστεί στο διάστημα που ο Έλληνας τεχνικός ήταν στον Άρη.

Οι 11 παίκτες που θα ξεκινήσουν για τον Άρη είναι: Διούδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Ζαραδούκας, Αγγελούδης, Κοέλιο, Παπασταριανός.

Η 11αδα του Αστέρα: Μπαντής, Κοντοές, Κουρμπέλης, Κάστελς, Φορμίκα, Κάφα, Ναβάρο, Πιπίνης, Φραγκουλάκης, Καλαντζής, Σέτι.

Pre game

* Τρεις επιστροφές “μετράει” ο Σούλης Παπαδόπουλος. Κοέλιο, Παπαστεριανός και Ζαραδούκας επιστρέφουν μετά τις τιμωρίες τους κι αναμένεται να πάρουν φανέλα βασικού.

* Η 13η αναμέτρηση είναι η σημερινή ανάμεσα σε Άρη και Αστέρα Τρίπολης. Οι κίτρινου μετρούν 4 νίκες, ενώ 3 αγώνες έληξαν ισόπαλοι.

* Γενική είσοδος πέντε ευρώ σήμερα στο παιχνίδι, ενώ 15 ευρώ κοστίζουν τα εισιτήρια στην θύρα των επισήμων. Το Κλεάνθης Βικελίδης αναμένεται να “βουλιάξει”.