LIVE: Άρης – Γιάννινα 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Εφιάλτης, στάση τελευταία! Ο Άρης λέει «αντίο» (19:00) στη χειρότερη χρονιά της ιστορίας του, υποδεχόμενος στο Κλεάνθης Βικελίδης τον ΠΑΣ Γιάννινα. Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90’+1′ Σουτ του Τάτου, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ Σουτ του Μπακασέτα, αποκρούει ο Βελλίδης.

89′ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Μπαίνει ο Καραγκούνης, βγαίνει ο Βλάχος.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννίτση.

87′ Φάουλ του Λίλα στο ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

78′ Σουτ του Μανιά από κοντά, μαζεύει ο Βελλίδης με δεύτερη προσπάθεια

77′ Σουτ του Τάτου αποκρούει ο Βελλίδης

77′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Τσάβες, μέσα ο Χαρίσης.

76′ Νέα αλλαγή για τον Άρη. Στο παιχνίδι πέρασε ο Σουνάς, βγήκε ο Τριανταφυλλάκος.

72′ Έξω ο Ίλιτς, μέσα ο Νάκος.

71′ Σου του Ίλιτς, η μπάλα άουτ.

11 οι τελικές του Άρη, 5 για τον ΠΑΣ.

69′ Σουτ του Μπακασέτα, εξουδετερώνει ο Βελλίδης.

68′ Νέα ευκαιρία για τον Άρη, ο Βανγκέλι πασάρει στον Τάτο, το σουτ πάνω από τα δοκάρια. Ανεβάζει ρυθμό ο Άρης!

67′ Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βελλίδης. Η πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη στο β’ ημίχρονο…

63′ Πρώτη αλλαγή και για τον Άρη. Μπήκε ο Καραγιάννης, βγαίνει ο Καμινιώτης.

55′ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι. Μέσα ο Τζημόπουλος, εκτός ο Αυγενικού.

51′ Σουτ του Τσάβες, μπλοκάρει σταθερά ο Διούδης.

Το σύνθημα “Άρη θυμήσου μια ζωή μαζί σου” δονεί την ατμόσφαιρα.

46′ Σέντρα για τον Άρη με Τάτο και Μανιά. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

56% η κατοχή της μπάλας για τον Άρη…

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου από το ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Βελλίδη η μπάλα.

36′ Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Γιαννίτση, η μπάλα άουτ…

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.

33′ Δυνατό σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Βελλίδης.

30′ Ανέβηκε ο ΠΑΣ και δημιουργεί κινδύνους για την εστία του Διούδη.

22′ O Τσάβες βγήκε απέναντι στον Διούδη, ο Βανγκέλι όμως έκλεψε έγκαιρα τη μπάλα και αποσόβησε τον κίνδυνο

20′ Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων σε αυτό το πρώτο 20λεπτο.

5′ Δυο συνεχόμενα κόρνερ για τον Άρη… Κεφαλιά του Γιαννίτση στα χέρια του Βελλίδη.

2′ Φάουλ του Τάτου από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπουγαΐδη, η μπάλα άουτ.

1′ Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΠΑΣ στη σέντρα…