Πρώτη νίκη για Άρη, 3-2 τον Εθνικό

Την πρώτη του νίκη στο League Cup πέτυχε σήμερα το βράδυ ο Άρης, νικώντας με 3-2 τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, σ΄ ένα ματς όπου οι «κίτρινοι’ θα μπορούσαν να είχαν ‘καθαρίσει’ το παιχνίδι πολύ πιο εύκολα.

Κάνε την εγγραφή σου στη Novibet με 100% Bonus

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 3-0 σετ της Νίκης Αιγινίου (26-24, 25-23, 26-24).

4ο σετ

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Άρης, που ενώ προηγούνταν με 2-0 στα σετ, επέτρεψε στον Εθνικό να επιστρέψει στο παιχνίδι και έτσι οι δύο ομάδες οδηγούνται στο τάι-μπρέικ

3ο σετ

Καλύτερος ο Εθνικός σε αυτό το τρίτο σετ, έδειξε εξ΄ αρχής τις διαθέσεις του, διατηρώντας σταθερό ένα προβάδισμα 4-6 πόντων, που του επέτρεψε να μειώσει σε 2-1 σετ.

2ο σετ

«Τρέχοντας» ένα σερί 7-0, ο Άρης μετέτρεψε το εις βάρος του 9-14 σε 16-14 και παρ΄ ότι ο αντίπαλος έφερε και πάλι το ματς στα ίσια (16-16), το σύνολο του Κράβαρικ έγειρε εκ νέου την πλάστιγγα στο μέρος του και έκανε το 2-0 στο παιχνίδι, βάζοντας τις βάσεις για την πρώτη του νίκη.