LIVE: Άρης – Κηφισιά 67-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης υποδέχεται την Κηφισιά στο Αλεξάνδρειο με στόχο την επιστροφή στις νίκες, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1. Οι κίτρινοι προέρχονται από αρνητικό αποτέλεσμα εντός έδρας, έχουν όμως την ευκαιρία σήμερα να ανακάμψουν και να πάρουν τη νίκη που θα τους βάλει και πάλι σε σωστή τροχιά. Το PRESSARIS είναι παρών στο Nick Galis Hall και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Κηφισιά 67-65

40′ Άστοχο τρίποντο του Σιούτη και τέλος αγώνα!

40′ Ο Πελεκάνος διεισδύει και σκοράρει για το 67-65, μόλις 6,1” πριν το φινάλε! Τάιμ άουτ!

40′ Στα 30” ο Γκάρετ ισοφαρίζει (65-65).

40′ Απίστευτο καλάθι του Γκίκα, δίνει προβάδισμα στον Άρη (65-63), 52,9” πριν το τέλος. Τάιμ άουτ από την Κηφισιά.

39′ Άστοχος ο Αθηναίου, άστοχος ο Ασημακόπουλος, η μπάλα όμως για τον Άρη, 1:17 πριν το φινάλε.

39′ Ισοφαρίζει ο Λιακόπουλος (63-63) στα 1:44 πριν το τέλος.

39′ Ο Βεζένκοφ στα 1.53 πριν το φινάλε κάνει με τρίποντο το 63-61! Τάιμ άουτ από την Κηφισιά.

38′ Απαντάει ο Λιακόπουλος με καλάθι και φάουλ, η Κηφισιά προηγείται (60-61).

38′ Καλάθι από τον Γκίκα και 60-58.

36′ Ισοφαρίζει ο Λιακόπουλος (58-58).

35′ Τρίποντο του Τσαλδάρη και 58-56.

35′ Σκοράρει ο Τσακαλέρης (58-53).

33′ Ο Κρόκερ παίζει μόνος του και μειώνει σε 56-53. Έφτασε τους 25 πόντους…

33′ Τρίποντο από τον Κρόκερ και 56-51.

32′ Ο Τσακαλέρης ευστοχεί (56-48).

32′ 2/2 βολές για τον Κρόκερ και 54-48.

31′ Τρίποντο και πάλι από τον Γκίκα και 54-46!

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Κηφισιά 51-46

30′ Τρίποντο από τον Γκίκα και 51-46.

29′ Βολές για τον Αθηναίου, 1/2 και 48-46.

28′ 1/2 βολές για τον Βασίλιεβιτς και 47-46.

28′ Βολές για τον Κρόκερ από το τέταρτο φάουλ του Μποχωρίδη. Το σκορ γίνεται 47-45.

28′ Τρίποντο από τον Αθηναίου και 47-43.

27′ Βολές για τον Γκάρετ, 1/2 και 44-43.

26′ Βολές για τον Αθηναίου και 44-42.

26′ 2/2 βολές για τον Κρόκερ και 42-42.

25′ Τρίποντο ο Κρόκερ και 42-40.

24′ Τρίποντο από τον Βεζένκοφ και 42-37!

23′ Καλάθι και φάουλ με τον Λιακόπουλο, μειώνει η Κηφισιά σε 39-37.

23′ Σκοράρει ο Γκάρετ (39-35).

22′ Σκοράρει ο Λιακόπουλος (39-33).

21′ Ο Βεζένκοφ σκοράρει στον αιφνιδιασμό (39-31).

Παρών στο γήπεδο είναι ο πρώην πρόεδρος της ΚΑΕ, Θανάσης Τζεβελέκης, αλλά και ο πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ, Γιώργος Χαλβατζάκης.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Κηφισιά 37-31

20′ Ασίστ του Βεζένκοφ, κάρφωμα από τον Πελεκάνο και 37-31.

20′ Σκοράρει ο Πελεκάνος από επιθετικό ριμπάουντ (35-31).

19′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, 1/2 και 33-31.

18′ Βολές για τον Κρόκερ, 1/2 και 32-31.

17′ Βολές για τον Πελεκάνο, 1/2 και 32-30.

17′ Τρίποντο από τον Τσαλδάρη και 31-30.

16′ Βολές για τον Κρόκερ και 31-27.

16′ Τρίποντο του Γκίκα και 31-26.

16′ Ο Κρόκερ μειώνει σε 28-26.

15′ Κάρφωμα του Γκάρετ και 28-24.

14′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι για τον Βεζένκοφ και 28-22.

14′ Τρίποντο από τον Τσαλδάρη (26-22).

13′ Ο Μούρτος σκοράρει στον αιφνιδιασμό μετά από ασίστ του Βεζένκοφ και 26-19. Τάιμ άουτ η Κηφισιά.

12′ Τρίποντο από τον Γκίκα και 24-19.

12′ Μειώνει ο Πετροδημόπουλος (21-19).

12′ Ο Πελεκάνος κάνει το 21-17.

11′ Ο Αθηναίου σκοράρει (19-17).

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Κηφισιά 17-17

10′ Ο Μπάρλος στις βολές, 0/2 και παραμένει το 17-17.

10′ Ασίστ του Γκίκα στον Πελεκάνο σε αιφνιδιασμό και 17-17.

9′ Βολές για τον Μποχωρίδη, 1/2 και 15-17.

9′ Βολές για τον Κρόκερ, 0/2 παραμένει το 14-17.

8′ Βολές για τον Μποχωρίδη και 14-17.

8′ Βολές για τον Μπάρλο, 1/2 και 12-17.

8′ Τρίποντο από τον Κρόκερ (12-16).

7′ Βολές για τον Μπάρλο, 1/2 και 12-13.

6′ Ισοφαρίζει ο Κρόκερ (12-12).

6′ Βολές για τον Γκίκα και 12-10.

6′ Βολές για τον Μποχωρίδη και 11-10.

5′ Νέο καλάθι από τον Λιακόπουλο και 9-10.

5′ Τρίποντο από τον Βεζένκοφ και 9-8.

5′ Βολές για τον Κρόκερ και 6-8.

5′ Ζήτησε αλλαγή ο Πελεκάνος, στη θέση του ο Γκίκας.

3′ Ισοφαρίζει ο Πετροδημόπουλος (6-6).

2′ Καλάθι και φάουλ από τον Χαρίση, χρεώνεται αντιαθλητικό. Το σκορ γίνεται 6-4, η κατοχή στον Άρη και πάλι.

2′ Ισοφαρίζει ο Λιακόπουλος (4-4) με τον ίδιο τρόπο, με σουτ μέσα από τη ρακέτα.

2′ Ασίστ του Βεζένκοφ στον Μποχωρίδη και 4-2.

1′ Ο Βεζένκοφ ισοφαρίζει (2-2).

1′ Ο Λιακόπουλος ανοίγει το σκορ (0-2).

Η πεντάδα του Άρη: Αθηναίου, Μποχωρίδης, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Χαρίσης.

Η πεντάδα της Κηφισιάς: Λιακόπουλος, Κρόκερ, Τσαλδάρης, Μπάρλος, Γουντς.

Έγινε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Χειροκροτήματα για τον Δημήτρη Τσαλδάρη και τον Νίκο Μπάρλο!

Η 12αδα του Άρη: Μποχωρίδης, Πελεκάνος, Γκίκας, Τσακαλέρης, Ασημακόπουλος, Πουλιανίτης, Χαρίσης, Λαρεντζάκης, Βεζένκοφ, Σαρικόπουλος, Μούρτος, Αθηναίου.

Η 12αδα της Κηφισιάς: Βασίλιεβιτς, Λιακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Κρόκερ, Μενουδάκος, Σιούτης, Ψάθας, Γκάρετ, Πετροδημόπουλος, Γουντς, Τσαλδάρης, Μπάρλος.

Δεν έχει πολύ κόσμο στο Αλεξάνδρειο μέχρι στιγμής.

Παρών στην 12αδα είναι και ο Ζήσης Σαρικόπουλος, ο οποίος κατάφερε τελικά να θέσει εαυτό στην διάθεση του Βαγγέλη Αγγέλου.

Οι παίκτες του Άρη βγαίνουν για προθέρμανση.

Η Κηφισιά έχει ξεκινήσει ήδη προθέρμανση. Παρών και ο Δημήτρης Τσαλδάρης…