LIVE: Άρης – Κόμο 4-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δεύτερο τεστ… δύο ταχυτήτων δίνει σε λίγη ώρα ο Άρης στο Μάλλες του Μπολζάνο, λίγη ώρα μακριά από το Πράτο Αλό Στέλβιο, όπου και προετοιμάζεται. Οι κίτρινοι αντιμετωπίζουν αρχικά (18.00) την Κόμο, ομάδα Γ’ Εθνικής και εν συνεχεία (20.00) το Παλέρμο σε αγώνες 45λεπτων. Το PRESSARIS θα καλύψει σε ζωντανή μετάδοση τους δύο αγώνες των κίτρινων και θα σας μεταφέρει όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

17.50: Έγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Κόμο: Ντούλτζικ (20′ Τσαπρούνο), Πελίτα, Χατάρκο, Απλίτο, Σιανίνο, Πάρτσι, Σαπάνεκ, Βελάρντι, Τορτεκρόσα, Γκοτσέρ, Μπαλντελόνι.

Άρης: Διούδης, Γιαννίτσης, Παπαζαχαρίας, Αγγελούδης, Κατίδης, Γιώρης, Ιγνατίδης, Μαργαρίτης, Αντωνιάδης, Νταμαρλής, Τσουκάνης.

* Με Διούδη, όπως αναμενόταν ξεκινάει ο Άρης μια και ο Μάκης Κατσαβάκης θα χρησιμοποεί εναλλάξη στα φιλικά τους δυο πορτιέρο (Βελλίδη) ενώ θέλει να δώσει ευκαιρίες και στον νεαρό Παπαδόπουλο.

* Η πρώτη εμφάνιση του Κατίδη μετά το θέμα της προσφυγής του. Ο 19χρονος ξεκινάει το παιχνίδι.

17.58: Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα.

1′ Το παιχνίδι στο Μαλλές άρχισε!

5′ Οι εντολές του Μάκη Κατσαβάκη είναι σαφείς στο ξεκίνημα του αγώνα. Οι παίκτες του Άρη πιέζουν ψηλά τους Ιταλούς.

7′ Ο Μάκης Κατσαβάκης για μια ακόμη φορά, όρθιος δίνει οδηγίες συνεχώς στους νεαρούς παίκτες της ομάδας.

9′ Πρώτη καλή στιγμή για τους κίτρινους με τον Κατίδη. Σουτ από πλάγια θέση δεξιά του Κατίδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντούλτζικ.

15′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Αγγελούδη, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

18′ Υποψία ευκαιρίας για την Κόμο, δεν ανησυχεί ο Διούδης.

20′ Καλό σουτ του Πελίτα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23′ Ο Άρης πιέζει τους Ιταλούς, προσπαθεί να κάνει ευκαιρία, αλλά χωρίς επιτυχία προς το παρόν.

26′ Ρόλο κρυφού κυνηγού έχει ο Γιώργος Κατίδης, αγωνίζεται λίγο πίσω από τον Αγγελούδη.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να σκοράρει, αλλά ο Κατίδης δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Εξαιρετική απόκρουση από τον Τσαπρούνο!

33′ Ο Σουνάς αντί του Ιγνατίδη.

34′ Κόρνερ για τον Άρη, αλλά δεν μπορούν οι παίκτες του Κατσαβάκη να απειλήσουν την εστία της Κόμο.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Κατίδη και τον Χατάρκο.

39′ Μπήκε στο παιχνίδι ο Κανούλας αντί του Γιώρη.

41′ Σουτ για τον Τσουκάνη, η μπάλα άουτ.

44′ Ευκαιρία για τον Άρη, εξαιρετική ασίστ του Κατίδη στον Τσουκάνη και αυτός αστόχησε μέσα από τη μικρή περιοχή!

45+1′ Λήξη του αγώνα, τελικό αποτέλεσμα 0-0.

Θα υπάρχουν πέναλτι για να αναδειχτεί ο νικητής του αγώνα.

Άρης – Κόμο 0-1 (Σάπανεκ)

Άρης – Κόμο 1-1 (Αγγελούδης)

Άρης – Κόμο 1-2 (Φαουτάρλο)

Άρης – Κόμο 2-2 (Νταμαρλής)

Άρης – Κόμο 2-2 (αποκρούει ο Διούδης το πέναλτι του Γκότσερ)

Άρης – Κόμο 3-2 (Παπαζαχαρίας)

Άρης – Κόμο 3-3 (Μπαλντελόνι)

Άρης – Κόμο 3-3 (άστοχος ο Τσουκάνης)

Άρης – Κόμο 3-3 (άουτ από τον Τορτεκρόσα)