LIVE: Άρης – Λιούμπιμετς 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ο Άρης υποδέχεται στο Κλεάνθης Βικελίδης (15:00) την Βουλγάρικη Λιούμπιμετς 2007, σε ένα παιχνίδι, όπου εκ των πραγμάτων θα έχει πολλές απουσίες. To PRESSARIS είναι στο γήπεδο των κίτρινων και θα σας μεταδώσει ζωντανά το παιχνίδι και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι…

Του Παναγιώτη Κυμπριχτσή

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-0

90′ Τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′ Τραυματίστηκε ο Ρένια και μπαίνει στη θέση του ο… Λεμονής! Κάτι ανάλογο είχε γίνει και στο φιλικό με τον Μακεδονικό.

80′ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

71′ Ευκαιρία για τους Βούλγαρους, ο Κόλεφ περνάει κάθετη πάσα για τον Αλόνσο, η μπάλα άουτ.

65′ Δυνατό σουτ του Μιχάλη Μανιά έπειτα από σέντρα του Ψυχογιού, η μπάλα μόλις άουτ.

63′ Τετ α τετ του Οικονομόπουλου, μετά την εξαιρετική πάσα του Μανιά, πλασέ με το αριστερό, η μπάλα άουτ. Η καλύτερη στιγμή του Άρη!

60′ Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Κεφαλιά-ασίστ του Αντωνιάδη στον Μανιά, το σουτ που πιάνει φεύγει πάνω από τα δοκάρια των Βούλγαρων.

* Αρχηγός του Άρη, μετά την έξοδο του Αγγελούδη, ο Οικονομόπουλος.

55′ Επτά μαζεμένες αλλαγές για τον Άρη! Βγαίνουν οι Κύργιας, Έλσνερ, Καραγκούνης, Σουνάς, Γκόλιας, Λεμονής, Αγγελούδης.

Μπαίνουν οι Καρασαλίδης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Νταμαρλής, Ψυχογιός, Καραγιάννης, Αντωνιάδης.

51′ Συρτό σουτ του Μανιά, η μπάλα περνάει άουτ.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μέσα ο Μανιάς αντί του Ουντότζι που δέχθηκε αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα!

Λίγα πράγματα σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, ο Άρης 2-3 καλές στιγμές για γκολ, αλλά χωρίς την κλασσική ευκαιρία.

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

42′ Σουτ του Νάβας, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Μπουζάνη. H πρώτη καλή στιγμή για τους Βούλγαρους.

35′ “Φωνάζει” ο κόσμος, επειδή ο διαιτητής Αγγελάκης αφήνει το σκληρό παιχνίδι των Βουλγάρων.

30′ Mισή ώρα παιχνιδιού, ικανοποιητικός ο ρυθμός του αγώνα, αλλά χωρίς τη μεγάλη φάση.

20′ Aπευθείας φάουλ του Ουντότζι, η μπάλα λίγο άουτ. Θύμισε την εκτέλεση του φάουλ που σκόραρε ο Νιγηριανός με την Ρόμα.

16′ Πρώτο σουτ για τους Βούλγαρους με τον Σοκολάροφ, δεν ανησυχεί ο Μπουζάνης.

15′ Τίποτα το σπουδαίο σε αυτά τα λεπτά. Πάνω από 1.000 φίλαθλοι του Άρη στις κερκίδες.

10′ Καλύτερος ο Άρης σε αυτά τα δέκα πρώτα λεπτά, με αρκετή διάθεση οι παίκτες του.

4′ Πρώτη καλή φάση για τον Άρη, δυνατό σουτ του Ρένια απομακρύνει ο Ράτσκοφ.

3′ Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Άρη, αλλά η μπάλα απομακρύνεται από τους Βούλγαρους.

1′ Σέντρα για τον Άρη, το παιχνίδι ξεκίνησε…

* Ο Άγγελος Αγγελάκης από την Ένωση Μακεδονίας θα σφυρίξει το παιχνίδι. Βοηθοί του είναι οι Ηλίας Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας) και τέταρτος διαιτητής ο Ματθαίος Βουρνέλης (Μακεδονίας).

* Η ενδεκάδα της Λιούμπιμετς η οποία είναι νεοφώτιστη στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Βουλγαρίας: Ράτσκοφ, Πανόφ, Βελίκοφ, Κόλεφ, Μπουτίνοφ, Ογκιάνοφ, Μίγκνεφ, Σοκολάροφ, Τορλίλοφ, Βεζελίνοφ, Πάμπλο Νάβας.

* Περίπου 200 φίλαθλοι βρίσκονται στο Κλεάνθης Βικελίδης. Η είσοδος είναι ελεύθερη, με ανοιχτή τη θύρα των επισήμων.

* Με άσπρες φανέλες, μαύρο σορτσάκι αγωνίζεται η Βουλγάρικη ομάδα, η οποία έκανε προθέρμανση με μπλε εμφανίσεις.