LIVE: Άρης – Μπάνβιτ 64-82 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Μπάνβιτ του Δημήτρη Ιτούδη είναι η δεύτερη αντίπαλος του Άρη στο τουρνουά του Μπάμπεργκ. Οι κίτρινοι θέλουν να παρουσιάσουν ακόμα πιο ανταγωνιστική εικόνα σε σχέση με τον πρώτο αγώνα κόντρα στη Λιέτουβος Ρίτας. Το PRESSARIS παρακολουθεί το παιχνίδι και σας μεταφέρει την εξέλιξή του. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Μπάνβιτ 64-82

39′ Κάρφωμα από τον Τσακαλέρη (64-80).

39′ Σκοράρει και ο Πουλιανίτης (62-78).

39′ Κάρφωμα το Σαντέκιν και 60-77.

38′ Βολές για τον Μούρτο, το σκορ γίνεται 60-75.

37′ Ο Χαρίσης με φόλοου κάνει το 58-75.

36′ Βολές για τον Σαντέκιν και 56-75.

35′ Ο Πελεκάνος κάνει το 56-74.

35′ Καλάθι και φάουλ για τον Χαρίση με όμορφη προσωπική ενέργεια. Το σκορ γίνεται 54-74.

33′ 1/2 βολές για τον Σαντέκιν και 51-74.

32′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο και 51-73.

31′ Ο Γκόρντον κάνει το 48-71.

31′ Ένα γρήγορο 5-0 του Άρη και η διαφορά πέφτει στους 21 πόντους (48-69).

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Μπάνβιτ 43-69

30′ Μειώνει ο Βεζένκοφ σε 43-67.

29′ Έχει ανεβάσει στροφές η Μπάνβιτ, πιέζει τον Άρη και εκμεταλλεύεται τα λάθη του. Η διαφορά στους 25 πόντους (40-65).

28′ Ο Σίμονς κάνει το 38-61.

27′ Τρίποντο του Σίμονς και 38-59.

26′ Ο Άρης δεν ξεκίνησε καλά το δεύτερο ημίχρονο βρέθηκε πίσω και με 21 πόντους (54-33), όμως τώρα προσπαθεί να επιστρέψει.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Μπάνβιτ 31-46

20′ Ο Μέχια κάνει το 31-46.

20′ Βολές για τον Ρόουλαντ και 31-44.

20′ Απαντάει ο Πελεκάνος (31-42).

19′ Ο Μέχια κάνει το 29-42.

Οι οπαδοί του Άρη δεν έχουν σταματήσει να φωνάζουν συνθήματα, στηρίζοντας την προσπάθεια της ομάδας.

Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου, που βλέπει ότι η ομάδα του κόλλησε επιθετικά, έχει να σκοράρει από το 15′ εντός παιδιάς…

19′ Βολές για τον Ντέιβις και 29-40.

18′ 1/2 βολές για τον Γκόρντον και 29-39.

18′ Κάρφωμα του Ντέιβις και 29-38.

17′ Βολές για τον Πελεκάνο, ο Άρης μειώνει σε 29-36.

17′ Κάρφωμα του Ντέιβις και 28-36.

17′ Βολές για τον Μποχωρίδη και 28-34.

17′ Τρίποντο του Μέχια και 26-34.

15′ Ο Βεζένκοφ με όμορφη κίνηση σκοράρει και μειώνει σε 26-30.

15′ Βολές για τον Ντέιβις, 1/2 και 24-30.

13′ Κάρφωμα του Χαρίση για το 24-29.

12′ Τρίποντο από τον Ασημακόπουλο και 22-27.

12′ Απαντάει άμεσα ο Χαρίσης με μακρινό σουτ.

11′ Ο Σαντέκιν κάνει το 17-27.

Ξεκινάει η δεύτερη περίοδος. Ο Άρης έκανε εύκολα λάθη στο φινάλε της περιόδου και άφησε τη Μπάνβιτ να ξεφύγει με 25-17.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – Μπάνβιτ 17-25

9′ Λάθος του Γκίκα με τον Ασημακόπουλο, σκοράρει στον αιφνιδιασμό η Μπάνβιτ (17-22). Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

9′ Λέι απ του Γκίκα και 17-18.

8′ Ασίστ του Μποχωρίδη στον Βεζένκοφ και 15-18.

8′ Τρίποντο του Ρόουλαντ και 13-18.

7′ Βολές για τον Βεζένκοφ και 11-13.

7′ Εξαιρετική συνεργασία Χαρίση – Βεζένκοφ, σκοράρει ο τελευταίος και μειώνει σε 9-11.

6′ Απαντάει άμεσα η Μπάνβιτ (7-9).

5′ Τρίποντο από τον Αθηναίου και 7-7.

4′ Μειώνει ο Μποχωρίδης σε 4-5.

Ακούγονται μόνο οι οπαδοί του Άρη.

3′ Σκοράρουν ξανά οι Τούρκοι και 2-5.

2′ Ισοφαρίζει ο Πελεκάνος (2-2).

1′ Οι Τούρκοι ανοίγουν το σκορ (0-2), μετά από άστοχα σουτ των Μποχωρίδη και Χαρίση.

Η πεντάδα του Άρη: Αθηναίου, Μποχωρίδης, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Χαρίσης.