LIVE: Άρης – Παλέρμο 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το Παλέρμο κέρδισε στα πέναλτι το Κόμο με 5-4 και σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το τρίτο παιχνίδι του μίνι τουρνουά στο Μάλλες. Ο Άρης με κίτρινες εμφανίσεις και με τους βασικούς του θα προσπαθήσει να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις απέναντι στο Παλέρμο, που είναι σαφώς πιο έτοιμη ομάδα, ίσως σε καλύτερη κατάσταση και από τη Σιένα. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει όλες τις λεπτομέρειες της αναμέτρησης! Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Παλέρμο 0-1

45+1 Φάουλ σε καλή θέση, αριστερά έξω από την περιοχή, το κέρδισε ο Κανούλας. Εκτελεί ο Τριανταφυλλάκος, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

44′ Διακοπή λόγω τραυματισμών λίγο πριν το φινάλε…

40′ Σουτ του Γκέσιου μετά το κόρνερ, λίγο έξω η μπάλα από την εστία του Ουϊτζάνι. Καλή ευκαιρία για τον Άρη.

39′ Μακρινό σουτ του Ασλανίδη, κόρνερ για τους κίτρινους.

37′ Με τρία στόπερ και πάλι ο Άρης, τοποθετήθηκε δίπλα στους Παπαζαχαρία, Παντίδος ο Νταμαρλής.

30′ Δύσκολη στιγμή στην εστία του Βελλίδη, καθαρίζει την φάση ο Παπαζαχαρίας.

28′ Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Άρης, αλλά η Παλέρμο έχει την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του αγώνα.

26′ Ετοιμάζεται να μπει ο Ερωτόκριτος Νταμαρλής. Αντικατέστησε τον Γιαννίτση.

19′ Έξω ο Καζναφέρης, στην θέση του ο Κανούλας. Εκνευρισμένος ο Κατσαβάκης τον έστειλε στα αποδυτήρια.

18′ Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καπετάνος, τον αντικαθιστά ο Άντι Ρένια.

17′ Εκπληκτική απόκρουση του Βελλίδη στο σουτ του Ίλιτσιτς, γλυτώνει τον Άρη από δεύτερο γκολ.

15′ Τραυματίστηκε ο Καπετάνος, σταμάτησε το παιχνίδι…

11′ Πατάει καλύτερα η Παλέρμο στον αγωνιστικό χώρο, εμφανώς πιο έτοιμη ομάδα από τον Άρη.

8′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για την Παλέρμο με τον Μίκολι, ανοίγει το σκορ (1-0). Το πέναλτι έκανε ο Ασλανίδης, καθώς μάρκαρε με τα χέρια μέσα στη μεγάλη περιοχή.

6′ Χωρίς κάποια φάση πέρασε το πρώτο πεντάλεπτο στο Μάλλες… Ο Άρης προσπαθεί να κερδίσει χώρο και να πιέσει την Παλέρμο.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Μάλλες.

Η 11αδα του Άρη: Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Ασλανίδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Παπαστεριανός, Τριανταφυλλάκος, Καπετάνος, Καζναφέρης. Γκέσιος.

Η 11αδα της Παλέρμο: Ουϊτζάνι, Πιζάνο, Τσέτο, Μουνιόζ, Μαντοβάνι, Μπέρτολο, Ντονάτι, Κούρτιτς, Μπριένζα, Ίλιτσιτς, Μίκολι.