LIVE: Άρης – ΠΑΟΚ 63-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

Έτοιμος να επιστρέψει στις νίκες και να μπει σε μια νέα τροχιά στο πρωτάθλημα είναι ο Άρης υποδεχόμενος τον ΠΑΟΚ στο Αλεξάνδρειο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Οι κίτρινοι αναζητούν επιστροφή και στις καλές εμφανίσεις, καθώς οι ήττες από Πανιώνιο και Απόλλων Πατρών συνοδεύτηκαν από κακή απόδοση. Η παράδοση είναι με τον Άρη, καθώς μετράει οχτώ νίκες στις τελευταίες εννιά αναμετρήσεις των δύο ομάδων στο Παλέ για την κανονική διάρκεια. Το PRESSARIS είναι στο Αλεξάνδρειο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και το ρεπορτάζ αμέσως μετά. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – ΠΑΟΚ 63-72

40′ Σκοράρει ο Πελεκάνος (63-72).

40′ Άστοχο τρίποντο από Βεργίνη, βολές για τον Μαργαρίτη και 61-72.

40′ Ο Μακ Γκραθ με 2/2 βολές κάνει το 61-70.

40′ Μειώνει ο Άρης με τον Βεργίνη (61-68).

40′ Βολές για τον Χαριτόουλο, το σκορ γίνεται 59-68.

39′ Βολές για τον Τσακαλέρη, ο Άρης μειώνει σε 59-67.

39′ Βολές για τον Χαραλαμπίδη, το σκορ γίνεται 58-67.

37′ Δίποντο από τον Μακ Γκραθ (56-66). Απαντάει άμεσα ο Πάσαλιτς (58-66).

37′ Μειώνει ο Μποχωρίδης (56-63).

37′ Σκοράρει ο Παπαδόπουλος (54-63).

36′ Απαντάει άμεσα ο Μποχωρίδης (54-61).

36′ Ο Σώμος δεν δίνει βήματα στον Παπαδόπουλο, αυτός σκοράρει (52-61).

35′ Τρίποντο από τον Κασελάκη (52-59).

35′ Ο Βεργίνης μειώνει σε 52-56.

34′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο, ο Άρης μπαίνει πάλι στο παιχνίδι (50-56). Τάιμ άουτ από τον Μαρκόπουλο.

33′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, ο Άρης μειώνει 47-56.

32′ Μειώνει ο Πάσαλιτς (45-56)

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ: Άρης – ΠΑΟΚ 43-56

30′ Ο Παπαδόπουλος κάνει το 43-56.

29′ Ο Πάσαλιτς μειώνει σε 43-54.

29′ Απαντάει άμεσα ο Σαρικόπουλος (41-54).

29′ Σκοράρει ο Παπαδόπουλος (39-54).

28′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς (39-52).

27′ Σκοράρει ο Χαραλαμπίδης (36-52).

27′ Τρίποντο του Χαραλαμπίδη και 36-50.

26′ Ο Πελεκάνος μειώνει σε 36-47.

26′ Ο Παπαδόπουλος σκοράρει (34-47).

25′ Ο Σαρικόπουλος δίνει λύση (34-45).

25′ Ο Μακ Γκραθ σκοράρει (32-45).

24′ Ο Παπαδόπουλος σκοράρει (32-43). Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

23′ Ο Μαργαρίτης κάνει το 32-41.

23′ Εύστοχος πάλι ο Μακ Γκραθ (32-39).

22′ Κλέβει ο Τσακαλέρης και κερδίζει φάουλ στον αιφνιδιασμό. Ο Άρης μειώνει σε 32-37.

22′ Ο Μακ Γκραθ σκοράρει (30-37).

Μποχωρίδης, Βεργίνης, Πελεκάνος, Τσακαλέρης και Χαρίσης οι πέντε του Άρη στο β’.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Άρης – ΠΑΟΚ 30-35

18′ Βολές για τον Πελεκάνο, ο Άρης μειώνει σε 30-35.

18′ Ο ανεκδιήγητος Σώμος στέλνει τον Χαραλαμπίδη στις βολές. Το σκορ γίνεται 28-35.

17′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, τις χάνει και τις δύο.

17′ Αντιαθλητικό φάουλ από τον Μακ Γκραθ που δίνεται απλό φάουλ από τον Σώμο! Τον ίδιο που είχε “εφεύρει” το δεύτερο φάουλ του Πελεκάνου!!

17′ Αντίδραση από τον Άρη! Καλάθι και φάουλ του Πελεκάνου, το σκορ γίνεται 28-34.

16′ Τρίποντο από τον Χαραλαμπίδη και 25-34. Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

16′ Ο Χαραλαμπίδης στις βολές, το σκορ γίνεται 25-31.

15′ Καλάθι και φάουλ από τον Μακ Γκραθ, λάθος άμυνα του Βεργίνη. Το σκορ γίνεται 25-29.

14′ Καλάθι και φάουλ από τον Σαρικόπουλο, ο Άρης μειώνει σε 25-27.

14′ Τρίποντο από τον Δέδα (23-27).

13′ Εύστοχος ο Παπαδόπουλος (23-24).

13′ Σκοράρει ο Πάσαλιτς (23-22).

12′ Βολές για τον Χαριτόπουλο, το σκορ γίνεται 21-22.

12′ Βολές για τον Σαρικόπουλο από φάουλ του Παπαδόπουλου. Το σκορ γίνεται 21-20.

12′ Σκοράρει ο Παπαδόπουλος (19-20).

11′ Καλάθι και φάουλ από τον Χαντ, το σκορ γίνεται 19-18.

11′ Τρίποντο από τον Δέδα και 16-18.

Ο Άρης παίζει καλή άμυνα, έχει οδηγήσει τον ΠΑΟΚ σε έξι λάθη στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι παίκτες του Μαρκόπουλου έχουν 7/11 σουτ και διατηρούνται στον αγώνα.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Άρης – ΠΑΟΚ 16-15

10′ Εύστοχος στο τρίποντο ο Καραποστόλου και 16-15!

9′ Ο ΠΑΟΚ μπροστά (13-15) με τον Χαριτόπουλο.

8′ Ο Χαραλαμπίδης ισοφαρίζει (13-13).

8′ Εύστοχος ο Πάσαλιτς από μέση απόσταση και 13-11.

7′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς και 11-8! Απαντάει άμεσα ο Μακ Γκραθ (11-11)

6′ Ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Παπαδόπουλο (8-8).

6′ Δεύτερο φάουλ του Πελεκάνου, από τον Σώμο! Στο παιχνίδι ο Χαντ.

4′ Μειώνει ο Μακ Γκραθ (8-6).

4′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο και 8-4!

3′ Τρίποντο από τη γωνία για τον Πελεκάνο και 5-4!

2′ Ο Παπαδόπουλος σκοράρει για τον ΠΑΟΚ (2-4).

2′ Ισοφαρίζει ο Χάτσερ (2-2).

1′ Ο Βεργίνης κάνει το 2-0.

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Βεργίνης, Πελεκάνος, Ασημακόπουλος, Χαρίσης.

Η πεντάδα του ΠΑΟΚ: Χάτσερ, Μακ Γκραθ, Μαργαρίτης, Τσαϊρέλης, Παπαδόπουλος.

Όλα έτοιμα για το τζάμπολ του αγώνα.

Ήρθε και ο Νταβίντ Αγκάνθο!

Παρών στο Παλέ και ο “μπασκετικός” Νούνο Κοέλιο, μαζί με τον Ρούμπεν Πουλίδο και άλλος παίκτες του Άρη.

Στο γήπεδο είναι και ο Σταύρος Λαμπριάκος, όπως και ο Αντώνης Ζαμπέτας από τη διοικούσα επιτροπή της ΠΑΕ.

Βγήκε και ο Άρης καταχειροκροτούμενος από τους οπαδούς!

Βγήκε η ομάδα του ΠΑΟΚ για προθέρμανση.

Η 12αδα του Άρη: Πάσαλιτς, Χαντ, Πελεκάνος, Βεζένκοφ, Τσιάρας, Ασημακόπουλος, Καραποστόλου, Χαρίσης, Μποχωρίδης, Σαρικόπουλος, Βεργίνης, Τσακαλέρης.

Η 12αδα του ΠΑΟΚ: Χάτσερ, Κασελάκης, Χαραλαμπίδης, Μακ Γκραθ, Θεοδωράκος, Τσαϊρέλης, Δέδας, Μαργαρίτης, Παπαδόπουλος, Νικολόπουλος, Λιάπης, Χαριτόπουλος.

Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στα αποδυτήρια. Σε λίγη ώρα θα βγουν και για την “επίσημη” προθέρμανσή τους.

17.32 Ο Λευτέρης Μποχωρίδης και ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ βγήκαν για προθέρμανση, όπως και αρκετοί παίκτες του ΠΑΟΚ. Όλα δείχνουν ότι ο Βεζένκοφ θα είναι στην 12αδα του Άρη αντί του Σπύρου Μούρτου.

17.15 Η αποστολή του ΠΑΟΚ έφτασε στο Αλεξάνδρειο χωρίς να δημιουργηθεί το παραμικρό.

17.01 Ο Ευθύμης Τσακαλέρης ήταν ο πρώτος παίκτης του Άρη που βγήκε για προθέρμανση. Έκανε σουτ για λίγη ώρα και επέστρεψε στα αποδυτήρια.