LIVE: Άρης – Φιορεντίνα 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ) (photos)

Ο Άρης βρίσκεται στη Μοένα για να αντιμετωπίσει σε λίγη ώρα την Φιορεντίνα στο πιο δυνατό φιλικό τεστ επί ιταλικού εδάφους, με το οποίο ολοκληρώνεται και το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Οι κίτρινοι θέλουν να πετύχουν το πρώτο τους γκολ, θέλουν να παρουσιάσουν ακόμα καλύτερη εικόνα μεσοεπιθετικά και θα έχουν την συμπαράσταση και των οπαδών τους, που βρίσκονται εκεί για να φωνάξουν για το μεγαλείο του Άρη! Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει με κάθε λεπτομέρεια την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Φιορεντίνα 1-2

90+2′ Ευκαιρία για την Φιορεντίνα με τον Γιόβετιτς, απόκρουση του Βελλίδη.

90′ Δε σταματάει το πρέσινγκ για τον Άρη ακόμα και στο τελευταίο λεπτό…

81′ Αλλαγή για τη Φιορεντίνα, ο Λεπιγιέ αντί του Τσέρτσι.

78′ Μοναδική ευκαιρία για τον Άρη! Ο Κανούλας εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Βιβιάνο, πλάσαρε, αλλά πάνω στη γραμμή απομάκρυναν οι παίκτες της Φιορεντίνα!

76′ Σεφέροβιτς αντί Λιάγιτς για τη Φιορεντίνα.

75′ Ο Παντελής Αντωνιάδης στο γήπεδο στην θέση του σκόρερ του Άρη, Βασίλη Τριανταφυλλάκου.

71′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα από τις αλλαγές.

65′ Νέα αλλαγή για τον Άρη, στο γήπεδο ο Τσουκάνης, βγαίνει ο Παπαστεριανός.

64′ Μπαίνει στο γήπεδο ο Ακουϊλάνι και ο Μπόρχα Βαλέρο, στις θέσεις των Ολιβέρα και Πασκουάλ.

63′ Αλλαγή για τον Άρη, Μαργαρίτης αντί Παντίδου.

60′ Αλλαγή και για τον Άρη. Βγήκε ο Γιαννίτσης, μπήκε ο Κανούλας.

60′ Αλλαγές για την Φιορεντίνα, μπαίνει ο Ροντρίγκεθ και ο Ντι Τάκιο, βγαίνει ο Κασάνι και ο Λαζάρι.

59′ Ο Σουνάς στην θέση του Ηρακλή.

57′ ΓΚΟΛ Η Φιορεντίνα παίρνει το προβάδισμα, 1-2 μεταξύ Γιόβετις και Λιάγιτς και ο τελευταίος πλασάρει τον Βελλίδη.

54′ Ο Ερωτόκριτος Νταμαρλής θα πάρει την θέση του Γιαννιώτα.

50′ Διακοπή του αγώνα, τραυματίστηκε ο Γιαννιώτας. Αποχωρεί με έντονους πόνους, σχεδόν κλαίγοντας ο νεαρός επιθετικός!

49′ Ο Οικονομόπουλος αντικαθιστά τον Ασλανίδη.

48′ Νέα ευκαιρία για τους Ιταλούς, πάλι από στημένη φάση.

46′ Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα με τον Γιόβετιτς, αποκρούει ο Βελλίδης!

46′ Αλλαγή για τον Άρη. Μπήκε ο Νίκος Αγγελούδης, στην θέση του Γκέσιου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Φιορεντίνα 1-1

42′ Ευκαιρία από την Φιορεντίνα μετά από φάουλ. Η μπάλα πέρασε έξω, αλλά ο Άρης δεν είχε καλή αμυντική λειτουργία σε αυτή τη φάση.

37′ Μεγάλη φάση για τον Άρη με τον Γιαννιώτα! Εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από την εστία της Φιορεντίνα!

33′ Νέα ευκαιρία για την Φιορεντίνα με τον Λιάγιτς, η μπάλα πέρασε ευτυχώς άουτ.

31′ ΓΚΟΛ Ισοφαρίζει με τον Ρόμουλο η Φιορεντίνα, ολοκληρώνοντας σωστά μια από τις πολλές αντεπιθέσεις της.

29′ Χτύπησε ο Τριανταφυλλάκος, διακόπηκε το ματς.

28′ Ευκαιρία της Φιορεντίνα με τον Τσέρτσι, τετ α τετ αλλά η μπάλα άουτ.

27′ Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ γυριστό του Γιαννιώτα μετά από όμορφο κατέβασμα, αποκρούει ενστικτωδώς ο Βιβιάνο.

23′ Νέο κόρνερ για τους “βιόλα”, κόβει ο Παπαζαχαρίας.

21′ Προβληματισμένος ο Μοντέλα παρακολουθεί από τον πάγκο του τον αγώνα.

18′ Καλό σουτ για τους Ιταλούς, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Βελλίδη.

17′ Κόρνερ για την Φιορεντίνα.

16′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Τριανταφυλλάκο, που έφυγε σαν κρυφός κυνηγός από την δεξιά πλευρά, σούταρε και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Βιβιάνο.

14′ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Τριανταφυλλάκο! Εκτέλεση φάουλ του Γιαννιώτα, κεφαλιά από τον Τριανταφυλλάκο και 1-0!

13′ Σουτ από την Φιορεντίνα, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Βελλίδης.

11′ Αβίαστα λάθη κάνει η Φιορεντίνα, έκλεψε τη μπάλα ο Γκέσιος και κέρδισε φάουλ.

9′ Κεφαλιά του Γκέσιού, έξω η μπάλα χωρίς να απειληθεί η εστία των “βιόλα”.

9′ Φάουλ υπέρ του Γιαννιώτα, τον παίζουν σκληρά οι Ιταλοί.

6′ Παιχνίδι στο χώρο του κέντρου για τις δύο ομάδες, χωρίς να υπάρχει προς το παρόν καμία ευκαιρία.

2′ Επιθετικά ξεκίνησε ο Άρης και πιέζει σε όλο το γήπεδο την Φιορεντίνα.