LIVE από το PRESSARIS ο αγώνας του Άρη κόντρα στην Ντνίπρο (19.00)

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό από το PRESSARIS τον αγώνα του Άρη, που υποδέχεται στις 19.00 στο Nick Galis Hall την Ντνίπρο (19.00) για την 5η αγωνιστική της Α’ φάσης του FIBA Europe Cup.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΝΤΝΙΠΡΟ: 86-61

40′ Στις βολές ξανά ο Ζακουρντάιεφ (1/2), 86-61

38′ Στις βολές ο Ζακουρντάιεφ (1/2), 86-60

Συμμετοχή και για τον Βουλγαρόπουλο, στη θέση του Χάρις

37′ Μειώνει ο Τιμοφέενκο, απαντάει ο Φλιώνης, 86-59

36′ Τρίποντο ο Νταλό, 84-57

Ο Φεσένκο στη διάρκεια του τάιμ άουτ πήγε στον Σλαφτσάκη, καθώς ενεπλάκη στον τραυματισμό του Έλληνα φόργουορντ

35′ Σκοράρουν Μποχωρίδης και ΜακΓκι για το 81-57

34′ Λάθος του Φλιώνη, καλάθι ο Σούντελ στον αιφνιδιασμό, 77-57

Τοποθετήθηκε πάγος στον δεξί αστράγαλο του Διαμαντή Σλαφτσάκη άμεσα μετά το διάστρεμμα που υπέστη

33′ Τρίποντο ο Ζακουρντάιεφ, 77-54

32′ Στις βολές ο Τζόουνς (2/2), 77-52

31′ Άσχημο πέσιμο του Σλαφτσάκη στο παρκέ, παραμένει κάτω και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες… Δείχνει να έχει υποστεί διάστρεμμα στο δεξί του πόδι

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Λουκόιλ Λέφσκι επικράτησε στη Φινλανδία της Κατάγια (95-102) και εξασφάλισε την πρώτη θέση.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 75-52

30′ Φόλοου του Βεργίνη με τη λήξη της περιόδου, 75-52

30′ Μειώνει ο Ζακουρντάιεφ, 73-52

29′ Σκοράρει ο ΜακΓκι, απαντάει ο Σούντελ με τρίποντο, 73-50

28′ Τρίποντο ο Μποχωρίδης, απαντάει ο Σίζοφ, 71-47

28′ Μειώνει η Ντνίπρο, 68-44

27′ Σκοράρει ο ΜακΓκι, 68-42

27′ Στις βολές ο Μίσουλα (3/3), 66-42

27′ Τρίποντο ο Νταλό, 66-39

26′ Στις βολές ο Μίσουλα (2/2), 63-39

26′ Τρίποντο από τον Αγγέλου, 63-37

25′ Καλάθι και φάουλ ο ΜακΓκι, 60-37, μέσα η βολή

24′ Σκοράρει ο Ζακουρντάιεφ, 57-37

24′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 57-35

Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου

24′ Σκοράρει ο Ρέβζιν μετά το λάθος του Νταλό, 54-35

23′ Καλάθι και φάουλ ο Ρέβζιν, 54-33, μέσα η βολή

23′ Ωραία πάσα και καλάθι του Τζόουνς στον αιφνιδιασμό, 54-30

23′ Σκοράρει ο Κουσνίροφ, 52-30

22′ Τρίποντο ο Νταλό, 52-28

22′ Καλάθι από τον Τιμοφέενκο, 49-28

22′ Νέο τρίποντο ο Αγγέλου, 49-26

21′ Τρίποντο ο Αγγέλου, 46-26

Σε 1′ ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη είναι ο Λάκι Τζόουνς με 12 πόντους (1/1β., 1/1δίπ., 3/4 τρ.), ενώ ο Δημήτρης Βεργίνης έχει κάνει 4 κλεψίματα, όλα στην πρώτη περίοδο.

Για την Ντνίπρο ο Στάνισλαβ Τιμοφέενκο έχει 10 πόντους.

Άρης: 7/12 βολές, 12/16 δίποντα, 4/12 τρίποντα, 20 ριμπάουντ, 9 κλεψίματα, 11 ασίστ, 2 κοψίματα, 11 λάθη, 8 φάουλ.

Ντνίπρο: 5/8 βολές, 9/20 δίποντα, 1/9 τρίποντα, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα 11 λάθη, 11 φάουλ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 43-26

Τάιμ άουτ του Αγγέλου, ακόμα 3” για το ημίχρονο

20′ Στις βολές ο Τιμοφέενκο (2/2), 43-26

20′ Νέο κάρφωμα του ΜακΓκι, 43-24

20′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 41-24

19′ Εύκολα στη ρακέτα ο Τιμοφέενκο, 38-24

19′ Κάρφωμα του ΜακΓκι, 38-22

18′ Στις βολές ο Μίσουλα (1/2), 36-22

18′ Καλάθι από τον Τιμοφέενκο, απαντάει ο Νταλό, 36-21

18′ Στις βολές τώρα ο Νταλό, (2/2), 34-19

17′ Μειώνει ο Ζακουρντάιεφ, 32-19

17′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Χρηστίδης (1/2), 32-17

16′ Στις βολές ο Μποχωρίδης (0/2)

16′ Στις βολές ο Βεργίνης (2/2), 31-17

15′ Καλάθι από τον Φεσένκο, 29-17

14′ Σκοράρει ο Ζακουρντάιεφ, 29-15

12′ Καλάθι του Μποχωρίδη, 29-13

12′ Στις βολές ο Ζακουρντάιεφ (1/2), 27-13

11′ Φόλοου του ΜακΓκι, 27-12

11′ Στις βολές ο ΜακΓκι (1/2), 25-12

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 24-12

10′ Εύστοχος ο Αγγέλου, 24-12

9′ Ξανά αιφνιδιασμός για τον Άρη με τον Φλιώνη, 22-12

9′ Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τρίποντο του Σούντελ, 20-12

8′ Στον αιφνιδιασμό ο Σλαφτσάκης, 20-9

8′ Καλάθι και φάουλ ο Σλαφτσάκης, 18-9, έξω η βολή

8′ Σκοράρει ο Ρέβζιν, 16-9

Χτύπησε στον αστράγαλο ο Χάρις, στη θέση του ο Σλαφτσάκης

8′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 16-7

7′ Μειώνει ο Τιμοφέενκο, 13-7

6′ Τρίποντο και από τον Τζόουνς, 13-5

5′ Καλάθι και φάουλ από τον Τζόουνς, 10-5, μέσα η βολή

4′ Εύστοχος ο Τιμοφέενκο, 7-5

Τάιμ άουτ από την Ντνίπρο

4′ Σκοράρει ο Νταλό, 7-3

3′ Τρίποντο ο Χάρις, 5-3

3′ Καλάθι ο Ρέβζιν, 2-3

2′ Στις βολές ο Κουσνίροφ (1/2), 2-1

1′ Εντυπωσιακός αιφνιδιασμός και κάρφωμα του Κάιζερ από ασίστ του Τζόουνς, 2-0

Η πεντάδα του Άρη: Βεργίνης, Νταλό, Τζόουνς, Χάρις, Κάιζερ

Η πεντάδα της Ντνίπρο: Κουσνίροφ, Ρέβζιν, Τιμοφέενκο, Μίσουλα, Ζακουρντάιεφ

Στη δωδεκάδα της Ντνίπρο και ο Κιρίλο Φεσένκο, ο οποίος αποκτήθηκε πριν μια εβδομάδα.

Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση του Άρη και της Ντνίπρο, σε 3′ το τζάμπολ.

Στα 10′ πριν την έναρξη του αγώνα οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμα.

Αυτή την ώρα διεξάγεται το άλλο παιχνίδι του ομίλου μεταξύ της Κατάγια και της Λουκόιλ Λέφσκι.

Υπενθυμίζεται πως εκτός δωδεκάδας έμεινε ο Γκάρι Μπελ λόγω του τραυματισμού του στον ώμο και τη θέση του πήρε ο Στράτος Βουλγαρόπουλος.

Πρώτος διαιτητής είναι ο Χάρις Μπίγεντιτς από τη Βοσνία και Ερζεγοβίνη και μαζί του σφυρίζουν οι Αλάκμπαρ Χασάνοφ από το Αζερμπαϊτζάν και ο Τσίπριαν Στόικα από τη Ρουμανία.

Μπορεί το παιχνίδι να είναι βαθμολογικά αδιάφορο και για τις δύο ομάδες, όμως ο Άρης θέλει να παρουσιάσει το καλό του αγωνιστικό πρόσωπο, έχοντας διάρκεια ενόψει του σημαντικού αγώνα της Κυριακής στο Παλέ με αντίπαλο το αήττητο στο ελληνικό πρωτάθλημα Περιστέρι (19.00).