LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Άρης 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη (7μ.μ.) οι κίτρινοι θα είναι παρόντες στο ένα από τα δυο τελευταία επεισόδια του… μαρτυρίου! Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ Τελευταία αλλαγή και για τον Άρη. Εκτός ο Μπακασέτας, μέσα ο Κύργιας. Ο παίκτης του Άρη ανήκει στον Αστέρα με τους φίλους των γηπεδούχων να τον χειροκροτούν

85′: Σουτ του Σανκαρέ απο τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα

83′ Αλλαγή για τον Άρη. Μπαίνει μετά από πολύ καιρό ο Μαργαρίτης, έξω ο Καμινιώτης. Αλλαγή (η τελευταία) και για τον Αστέρα. Μπήκε ο Μουνάφο, έξω ο Λούι.

78′ Νέα αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μπαράλες, μέσα ο Χουάνμα.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

73′ ΓΚΟΛ: Αντεπίθεση του Αστέρα, ασίστ του Ναβάρο και ο Εντό από κοντά πλασάρει με επιτυχία (2-2).

71′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ναβάρο, έξω ο Κυριακόπουλος.

68′ ΓΚΟΛ: Ο Άρης γυρίζει το ματς με τον Μανιά! Ωραία ατομική προσπάθεια του επιθετικού του Άρη, μετά από πάσα του Καμινιώτη και εξαιρετικό πλασέ! (1-2). Ήταν το 7ο γκολ του Μανιά στο πρωτάθλημα!

65′ Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, ο Μπαντής σε κόρνερ.

58′: Σέντρα του Ντε Μπλάσις από τα δεξιά, ο Λούι πετάγεται, πιάνει την μπάλα εξ επαφής υπό την πίεση του Γκόλια, με την μπάλα όμως να περνάει από το οριζόντιο δοκάρι

56′ Τραυματίστηκε ο Μπουγαΐδης, βγήκε προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου, αλλά τελικά συνεχίζει κανονικά.

55′: Καλη στιγμή για τον Αστέρα με κεφαλιά του Εντό να φεύγει άουτ

53′ ΓΚΟΛ: Ισοφαρίζει ο Άρης με πέναλτι του Τριανταφυλλάκου (1-1). Πρώτο γκολ για τον μέσο του Άρη και πρώτο εύστοχο χτύπημα πέναλτι φέτος.

52′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Ο Καραγκούνης ανατρέπεται από τον Καράσκο, ο διαιτητής δίνει το πέναλτι και δείχνει κόκκινη κάρτα στον Καράσκο!

46′ Αλλαγή για τον Άρη βγήκε ο Νταμαρλής και μπήκε ο Τσιάρας

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟ Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Από κοντά ο Μανιάς πιάνει κεφαλιά, η μπάλα άουτ!

40′ Δυο πανό από τους οπαδούς του Άρη. Το ένα το… γνωστό (“Τα λαμόγια δεν ξεχνώ”) και το άλλο κατά του Σκόρδα

33′ Μόνο οι φίλαθλοι του Άρη ακούγονται στο γήπεδο! Δεν σταματούν να φωνάζουν.

32′: Ενα σουτ του Εντό έξω από την περιοχή αιφνιδιάζει τον Διούδη που δεν μπορεί να μαζέψει σταθερά, όμως στη συνέχεια η μπάλα καταλήγει άουτ υπέρ του Άρη

32′ Ο Γιώργος Φοιρός ζητάει από τους παίκτες του να ανέβουν και να κάνουν σουτ, ώστε να απειλήσουν την εστία του Αστέρα.

26′: Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, ο Γιαννίτσης πιάνει την κεφαλιά με τον Μπαντή να πέφτει και να μπλοκάρει

25′ Παρά το γκολ οι οπαδούς του Άρη εν έχουν σταματήσει να τραγουδούν ούτε λεπτό μέσα στην βροχή!

21′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπαράλες από δεξιά, ο Καράσκο από κοντά κάνει το 1-0

19′: Δοκάρι για τον Αστέρα με τον Nτε Μπλάσις.

– Στο γήπεδο και περίπου 100 οπαδοί του Άρη. Συνολικά ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο, δεν ξεπερνάει τα 1.000 άτομα.

10′: Μοιρασμένο το ματς μέχρι στιγμής κάτω από βροχή, με τον Άρη να έχει κάνει 2-3 σουτ και τον Αστέρα να έχει κερδίσει τρία κόρνερ

6′ Ασταθής απόκρουση του Μπαντή σε κόρνερ σε σουτ του Μπακασέτα.

2′ Σουτ του Μανιά, η μπάλα ψηλά άουτ

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

* Για πρώτη φορά αγωνίζεται με τη φανέλα του Άρη, ο Γκόλιας. Ο 19χρονος μέσεος που αποκτήθηκε πέρσι από την Αναγέννηση Καρδίτσας ήταν από τους λίγους που δεν είχαν πάρει ούτε λεπτό συμμετοχής και ο Γιώργος Φοιρός αποφάσισε να τον ξεκινήσει στην ενδεκάδα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Κυριακόπουλος, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Εντό, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες

ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Διούδης, Γιαννίτσης, Καραγκούνης, Τριανταφυλλάκος, Γκόλιας, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Νταμαρλής, Μανιάς, Βλάχος, Μπουγαΐδης

Οι πάγκοι των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης: Χερνάντεζ, Μουνάφο, Φορμίκα, Ναβάρο, Ντελγάδο, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι

ΑΡΗΣ: Γουναρίδης, Κύργιας, Αγγελούδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Τσιάρας, Καραγιάννης